• martina

I&M

Naše vůbec první svatba, na které jsme byli natáčet, takže jsme byli plní očekávání, natěšení a samozřejmě trochu nervózní.S I&M jsme se neznali a ani se nám nepodařilo sejít se před svatbou. O to se vždycky snažíme, ale tentokrát to Luky zvládl po telefonu. Už tak bylo zřejmé, že to budou velcí sympaťáci a spolupráce s nimi bude fajn. A navíc příšli s velmi zajímavým požadavkem - CHTĚLI BYCHOM, ABY TO VIDEO NEBYLO AŽ TAK ROMANTICKÉ...


Udělat z (pro mě) velmi romantické svatby v kostele nějaký ne až tak romantický výstup byl oříšek pro Lukyho postprodukci, my jsme si ale zatím (pracovně) užívali naše první natáčení.


Co nás jednoznačně okouzlilo bylo úchvatné místo obřadu! Poutní místo Malenisko, část obce Provodov ve Zlínském kraji. Nádherný zastrčený kostelík na místě, které na vás doslova dýchne pokorou a úchvatnou atmosférou. Vypravili jsme se tam už den předem, abychom udělali nějaké záběry bez svatebčanů a rozhodně se to vyplatilo! Už jen z toho důvodu, že jsme trochu nasáli atmosféru toho překrásného kostelíku, ale také se podívat odkud může vylétnout dron, kam se dostane s kamerou atd.


Volný večer před svatbou jsme si pak užili (po delší době bez Kýši) v Uherském Hradišti v hotelu Fabrika, který jsme rezervovali přes booking.com. Sice není úplně v centru města, ale pokoj byl velmi prostorný, což jsme, vzhledem k vybavení, které s sebou taháme, ocenili. Takže za nás určitě můžeme doporučit! Večerní procházkou (asi 25 minut) jsme došli do centra, trochu ho proběhli a nechali se překvapit krásným historickým centrem.


Den D - tedy den svatby začínal okolo 9 přípravou ženicha a nevěsty. Ženich se připravoval doma a nevěsta v místě konání svatební hostiny a následné party. Nejdřív jsme zamířili k ženichovi domů, kde se o nás královsky postarala maminka a její přítel. Mezi natáčením jsme ochutnali božské svatební koláčky a vytoužené kafčo. Pohostinnost je na té Moravě zkrátka bomba! Jakmile jsme pořídili záběry ženicha, ujížděli jsme za nevěstou.


Nápad novomanželů udělat vše (s výjimkou obřadu) na jednom místě byl skvělý, stejně jako prostředí, které k tomu vybrali. Hotel Tuskulum je krásné místo s rozlehlým parkem plným stromů, které nabízí přírodní stínění, když vám tak trochu sluníčko dopřává:-). A také s širokou nabídkou ubytování přímo na místě. Velmi profesionální personál dodával tomu všemu ještě o trochu větší punc luxusu. Když ale píšu profesionální, tak rozhodně nemyslím odměřený a nepříjemný, naopak - všichni byli milí, usměvaví a velmi příjemní!


Zatím, co Lukyn točil přípravy nevěsty a já vybírala to nejlepší místo pro natočení svatebních šatů a další zajímavá a skrytá místečka, kde by se daly pořídit ty nejlepší záběry, začali se sjíždět svatební hosté na místo. Z Tuskula pak všichni společně odjeli ke kostelu na svatební obřad - část hostů nachystaným svatebním autobusem (wau!), protože svatební slivovička byla k dispozici po celou dobu sjíždění hostů, stejně jako osvěžující pivko:-).


Příjezd nevěsty ke kostelu a její cesta s tatínkem po schodech nahoru byla jednoduše kouzelná. Musím říct, že ty schody tomu dodaly neopakovatelnou atmosféru! Pan farář, který obřad vedl byl evidentně výborně připravený. Obřad v kostele je vždy o něco delší než civilní, což i tento samozřejmě byl. O to víc bylo parádní vidět, že oddávající ho přímo přizpůsobil novomanželům a mluvil často o nich, navíc opravdu hezky a často vtipně. Zkrátka takový moderní způsob pojetí křesťanského obřadu.


Věc, která se mi ale na této svatbě líbila úplně nejvíc, byla rozhodně hudba. A protože jsme byli na Moravě, byla to samozřejmě cimbálovka. A bylo to úplně poprvé, kdy jsem slyšela hrát cimbálovku Pink Floyd! Pokud plánujete svatbu na Moravě nebo máte jen slabost pro cimbálovku, rozhodně můžu pány z hudebního uskupení Muzika Réva doporučit a já tleskám I&M!


Podtrženo sečteno - perfektní svatba, perfektní lidi a super zábava pod rukou mého manžela v našem prvním svatebním videu! A navíc - z hlavní písničky k videu se stala jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše