• martina

S&T

Víte proč se v květnu koná tak málo svateb? Protože se říká, že svatba v květnu nosí smůlu. Ale my už teď víme, že u S&T se to určitě nestane!



Se S&T bylo velmi zajímavé už předtáčení. A to nejen kvůli místu, ale i kvůli tomu, že jsme vlastně potkali strašně bezvadný pár, se kterým jsme se při práci hodně nasmáli! Ale vraťme se zpět k místu - už jenom vystoupit tam nahoře z auta byl opravdu atmosféricky silný zážitek! A když jsem si představila, že na stejném místě bude i obřad, jednoduše wau! No a teď už teda to místo - my s Lukym jsme tam byli poprvé, ale když se o něm někde zmiňujeme, dost lidí ho zná! Filiální kostel Sv. Matouše v Orlických Horách. Tentokrát jsme nepředtáčeli jen S&T, ale také jejich dopisy, které si četli. Samozřejmě - před svatbou S ten, který napsala a T také ten, který napsal. Hezky, romanticky, v autě na parkovišti u Kozího chlívku:-). Ovšem za důležité považuji to, že si poradíme v každé situaci! V Kozím chlívku mimochodem naše předtáčení končilo - u prima jídla a zakoupením bezkonkurenčního domácího sirupu! Určitě se tam někdy stavte!


Přípravy v den D se konaly v bytě u S&T, který okupovala nevěsta, svědkyně a další "garde" dámy. Samozřejmě, jak bývá zvykem, s občerstvením a spoustou šampaňského. Bylo evidentní, že je S výborně připravená a že si dává velmi záležet na detailech. Úplně mě okouzlil její župánek se jménem na zádech, který měla po celou dobu příprav na sobě. Přípravy ženicha pak o pár pater výš u jeho rodičů, takže neplánované setkání vyloučeno. Pro nás poměrně pohodová situace - párkrát překonat výškový rozdíl nebylo nic tak složitého! S si v rámci příprav přečetla dopis od T.


Co bylo na této svatbě trochu jiné než obvykle bylo právě první setkání. S&T totiž měli naplánovaný tzv. first view a také focení před samotným obřadem. Ze zcela logického důvodu - nechceme svatebčany focením zdržovat po obřadu a chceme si tu svatbu užít, aniž bychom potom museli někam chodit! Pecka!


Ke kostelu jsme tedy přijeli asi okolo 11 hodiny, zatím pouze se ženichem. Dotočili jsme pár záběrů ve věži kostela, T si tam nahoře přečetl svůj dopis a už jsme pomalu dostávali znamení, že přijíždí nevěsta. Rychle najít to "správné místo" pro first view (slunce/stín/vítr/lidi/auta/stromy/mazec!) a čekat. Chvíle to byla extra romantická a S to táááááák strašně slušelo, až mi ukápla slza! Svatební šaty měla ze salonu LeMonika a jedním slovem byly úchvatné!


Následující hodiny do obřadu jsme s S&T věnovali jen a pouze natáčení a focení. Fotografa Tomáše Černého jsme potkali na svatbě vůbec poprvé a bylo to setkání velmi příjemné! S nevěstou a ženichem dorazil na místo obřadu předem celý štáb lidí - někteří přátelé, svědci, rodiče a ti všichni pomáhali se stavěním slavobrány, přípravou koberce, zajištěním občerstvení - zkrátka a dobře, vše fungovalo! Originální bylo také řešení myrty, která vlastně nebyla - každý svatebčan místo ní dostal klasickou placku na špendlíku s novým příjmením novomanželů, případně s názvem své funkce na svatbě. Skvělá organizace je podle mého na svatbě základ. A na této svatbě si ji vzala pod palec slečna s plackou Big Boss. A přesně to skutečně byla - celou dobu hlídala časování, informovala svatebčany o tom, co bude, kdy to bude a opravdu se své funkce zhostila skvěle!


Obřad nebyl církevní a konal se před kostelem, nikoli uvnitř. Paní oddávající nám udělala při nahrávání obřadu trochu čáru přes rozpočet - neměla v šatech žádnou kapsu na diktafon - to musíme do příště vymyslet:-). Nutno ale říci, že přeci jen jsme byli na svatbě v horách a na kopci, takže přes vítr, který po celou dobu fučel, bychom ani s tlumením nic moc nenahráli. Hudba k obřadu naštěstí slyšet byla, protože T a jeho maminka měli velice originální roztančený nástup k oltáři. Myslím, že přesně vystihl T smysl pro humor:-).


Obřad sám o sobě byl strašně dojemný. Většinou stojím a nahrávám, snažím se být opodál a moc nevykukovat a ani tentokrát to nebylo jinak. Navíc díky větru jsem nic moc neslyšela, ale ta atmosféra všude kolem, to, jak foukal vítr a hromada turistů, kteří se okolo usazovali na louce a sledovali, jak jsou S&T krásný pár, na mě prostě dolehlo. A navíc doteď slyším asi pětiletou holčičku z jedné turistické skupinky, jak se ptá maminky, jestli bude taky jednou takováhle krásná princezna! Co vám budu povídat - doják!


Po obřadu jsme ještě chvilku setrvali na místě a čekali, až se hosté v autech seřadí k odjezdu, abychom je mohli společně natočit v koloně a vyrazili jsme na místo konání hostiny. To bylo asi 30 minut jízdy vzdálené, v rodinném penzionu Sokolí hnízdo. Tam už byl na nevěstu a ženicha připraven slalom v trakaři a samozřejmě také rozbití a zametení talíře. Svatebčané si společně užili předkrm a pak už byl otevřený raut - skvělé řešení. S&T měli vše perfektně zorganizované a my jim děkujeme, že jsme jejich den mohli zvěčnit do jejich svatebního klipu. A samozřejmě přejeme, ať jsou minimálně tak šťastní, jako byli v jejich svatební den!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše