• martina

ATLAS PTÁKŮ PRO DĚTI

Jsem strašně ráda, že se Kýša tak nějak sám od sebe zajímá o to, co kolem sebe vidí. Zatím vyhrává taková ta přirozená dětská zvědavost a cokoli, co ji může podpořit, je u nás vítáno. A tak ve svém telefonu vítám také tento atlas ptáků, který je mým věrným pomocníkem při všetečných dotazech Kryšfůfka. A přestože je ATLAS PTÁKŮ PRO DĚTI určený primárně dětem, podstatné informace se z něj dozvíte.


Aplikace Atlas ptáků pro děti se nám dostala do telefonu prakticky náhodou - nápad na stažení samozřejmě vycházel z Kryštůfkových otázek typu "Mami, a co je tohle za ptáčka?" a "Mami, a kdo je tohle pípání?" :-). Instalovat si můžete verzi "osekanou", kde najdete nezamčených jen pár druhů, a nebo za 25 Kč verzi plnou, kde máte na výběr necelých 50 druhů ptáků vyskytujících se běžně ve střední Evropě. Hned na úvodní obrazovce si vyberete, zda chcete pomoc průvodce či nikoli. Průvodce vám automaticky přečte všechny informace o konkrétním druhu a přehrává vám jeho zpěv.Obrázky ptáků jsou velmi povedené. Jednotlivé druhy zachycují detailně a v pěkné kvalitě. Detaily se dozvíte, jakmile klepnete do levého dolního rohu, zobrazí se vám nabídka aktivit.


První ikonou šipky se dostanete zpět na hlavní obrazovku. Pomocí druhé ikony hlavy ptáčka spustíte jeho zpěv - velmi užitečné právě ve chvíli, kdy zazní "Mamíííí, kdo to je to pípání?". Zároveň v pokročilejší úrovni můžete poznávávat i trénovat:-). Ikona mikrofonu spustí vyprávění - vlastně variantu průvodce. Celkem příjemný ženský hlas povídá informace o druhu, který máte potvrzený. Jedná se o ty stejné informace, které najdete pod poslední ikonou textu.
Pod ikonou textu se skrývají obecné informace o každém ptáčkovi. Při listování se navíc dozvíte do jakého řádu a čeledi patří, základní informace o něm - tedy váha, velikost, rozpětí křídel a také o odlišnostech samiček a samečků, případně mláďat. A samozřejmě také něco o hnízdění jednotlivých druhů. Zpět na hlavní obrazovku se dostanete opět ikonou obláčku vlevo dole. Na výpis všech ptáků pak ikonkou letícího ptactva vlevo nahoře.

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše