• martina

Caribe Bay - navštivte kousek Karibiku v Itálii

Aktualizováno: 2. srp 2019

Bílý písek, palmy a spousta dětských atrakcí. Reálně si myslím, že pro zakončení naší minidovolené jsme si nemohli vybrat lepší místo, než italský aquapark Caribe Bay.


Bílý písek, palmy, stylový design - chvílemi se cítíte jako v Karibiku. Jen si musíte odmyslet ty davy lidí:-).

Aquapark Caribe Bay je vůbec největší a nejmodernější aquapark v Itálii. Nachází se na severu Itálie, jen malý kousek od Benátek u městečka Lido di Jesolo. Na 80 000 metrech čtverečních najdete uměle vybudovanou karibském pláž, 27 atrakcí pro milovníky vody i suchozemského dobrodružství a každý den zde probíhá 7 různých live show (popravdě, navštívili jsme 2, protože nic jiného bychom asi jinak nedělali:-)).Ale ať to vezmu hezky popořádku. Do parku jsme vyrazili hned poté, co jsme se v Caorle vystěhovali z apartmánu. Cesta trvala necelou hodinku, tedy dojezdová vzdálenost naprosto v pohodě. Vstupenky jsme se snažili koupit on-line, ovšem pouze do chvíle, než Luky zjistil, že je potřeba je vytisknout. Takovou možnost jsme neměli, takže hned po příjezdu hurá do fronty.


Tip pro rodiče: Už jsme se párkrát přesvědčili, že vstupy do zahraničních (mnohdy tedy ani do českých:-)) aquaparků nejsou žádná láce, snažíme se využívat právě online vstupenky, případně různé akce například na Slevomatu (Aquapalace Čestlice, Aqualand Moravia, Tatralandia apod.). Do Caribe Bay stojí plné vstupné 34 Eur pro dospělé, děti do 1,4 metru výšky 30 eur a do 1 metru nic neplatí. Konkrétní a aktuální info najdete přímo na stránkách, kde můžete zakoupit i online vstupenky, které jsou o něco levnější. Parkování vás vyjde na 5 Eur/osobní automobil. Ve vstupném jsou veškeré atrakce, takže uvnitř už nemusíte řešit nic, pokud nechcete (jídlo, lehátka, bungee jumping:-D).

Výhodu toho, že Luky často studuje všechny informace předem jsem pocítila hned za pokladnami. Okamžitě nás nasměroval k zakoupení lehátek a slunečníku. Za 5 Eur/den máte k dispozici konkrétní místo na pláži se dvěma lehátky a slunečníkem a také s trezorem na slunečníku, který zamykátet a odemykáte čipovými hodinkami. Velmi praktické! Peníze tady nepotřebujete vůbec - jídlo, pití a nebo právě ta lehátka se vám načítají na hodinky a platíte vše najednou při odchodu z parku. Pokud nemáte zájem koupit si lehátka a slunečník, nikdo vás samozřejmě nebude nutit. Úplně klidně si můžete přinést vlastní deku a využít místa v okolí pláží.


Některé tobogány jsou udělané jako koryta řeky. Tady se Kýšovi líbilo nejvíc!

Hurá na atrakce! Protože těch je tady opravdu požehnaně! Jako první jsme šli otestovat “suchozemské” atrakce, protože ještě nebylo úplné vedro a říkali jsme si, že až bude, tak už se nám nebude chtít. Hned první co uvidíte po pravé straně za šatnami je takový malý dětský park - Funnyland. Vyblbnou se v něm děti od úplně těch nejmenších až po ty starší, odhadem do prvního stupně základní školy. Vyzkoušeli jsme lodičky a auta, obojí s nadšením. Pro větší děti a dospělé je v této části také rýžování zlata a naopak pro ty nejmenší domeček s hračkami. Ve Funnylandu najdete také cirkus, kde se každý den koná představení. Bohužel jsme se nedostali dovnitř, protože tam bylo opravdu hodně lidí. Pokud ho budete chtít vidět, jděte si sednout dostatečně předem, 5 minut je málo :-).


Cirkus je právě jednou z live show, které v Caribe Bay probíhají několikrát denně. My jsme chtěli zavítat právě na cirkus, což se nám bohužel nepovedlo. Druhou live show už jsme viděli - na pirátské lodi došlo k souboji pirátů a musím říct, že klobouk dolů. Zejména před "plavčíky", kteří předváděli skoky do vody z neuvěřitelné výšky. Až jsme se často neubránili óchání a áchání :-). K další show jsme se nachomítli spíš náhodou - v části karibského moře soutěž v tanci limbo (tanec pod tyčí), což spíš než vystoupení byla show pro turisty, kteří soutěžili mezi sebou.

Následovala cesta do dětského vodního světa. Proměna Kryštůfka z “na tobogán nevlezu” na Kryštůfka “z tobogánů neslezu” se udála velmi rychle a nečekaně. Dětský vodní svět je vlastně rozlehlé brouzdaliště, do kterého vedou výstupy ze všech možných minitobogánů. K dispozici jsou skluzavky, tobogány se čluny i klasické tobogány, vše samozřejmě uzpůsobené dětem. Cesty k tobogánům jsou přehledné a přírodní a jako dospělí máte zelenou - ve formě doprovodu. Tady se Kýška otrkal a za chvilku mu byl dětský svět malý, tak jsme šli na klasické tobogány.


Kryštůfek čeká, až tatínek "vypadne" z atrakce Jungle Jump. Vršek pohárku na ledovou tříšť je ve tvaru pirátské lodi a stále ještě s ním řádí ve vaně:-).


Každá vodní atrakce má své označení a samozřejmě také podmínky, za kterých ji můžete navštívit s naprosto jasnou specifikací, co je a není povoleno a od kolika let je atrakce přístupná. Jezdili jsme na kruzích kaňonem i na klasických tobogánech a jediná vada na kráse tohoto tobogánového dobrodružství byly fronty. Téměř na každou atrakci jsme si postáli minimálně 10 minut. Lidí bylo opravdu hodně!

Tip pro rodiče: Jak je to s jídlem? Jídla je v celém aqualandu mraky - od klasických smažáren jako je hamburger a hranolky, přes zmrzliny, asijské jídlo, obložené sendviče, saláty - zkrátka a dobře nehrozí, že byste se nenajedli. Ceny jsou srovnatelné s italskými restauracemi - za menu hamburger, hranolky a ledový čaj jsme zaplatili asi 10 Eur. Nutno ale říct, že jsme si meníčka dali pouze 2, protože to byla neuvěřitelná porce. Zároveň jsme měli i nějaké jídlo s sebou a v tom vám rozhodně nikdo bránit nebude. Takže si klidně zabalte svačinu:-).

Jediná místa, kde fronty nebyly, byly restaurace a bary. Zkusili jsme ledovou tříšť do speciálního pirátského kelímku, kterou si děti můžou sami barevně namíchat, vyzkoušeli jsme pivo (to bylo překvapivě dobré!) a kávu a před odjezdem jsme si k dřívější večeři dali hamburger. Vše bylo moc dobré!


Tobogánový svět je tady opravdu impozantní. Nebylo v našich silách zkusit úplně všechny a přiznávám, že na některé bych se i bála.

V parku jsme se také prvně setkali s atrakcí, před jejímž využití se musíte zaregistrovat a podepsat, že si uvědomujete riziko, které je s použitím spojeno. Atrakce se jmenuje Jungle Jump a Luky samozřejmě neodolal a vyzkoušel. Byla to jediná atrakce, u které nebyla vůbec žádná fronta:-). Když prošel registrací, ukázal doklad totožnosti a podepsal co mohl, byl vybaven páteřákem a ochranným límcem okolo krku tak už jsme s Kýškou netrpělivě očekávali jeho “přílet”. A skutečně netrvalo dlouho a byl z tubusu vyhozen asi 6 metrů nad vodní hladinu, do které pak nekontrolovatelně sletěl. Dokonce i Kýška to chtěl sledovat, takže jsme se bavili nejen nad Lukášovými kreacemi, ale i skoky dalších odvážlivců.

Vzhledem k velikosti parku a jeho nezvykle krátké otevírací době (10 - 18 hodin) nebylo moc času na odpočinek, takže jsme se točili v kolečku tobogány, dětský svět a brouzdaliště a čas v bazénu. Ten byl nesmírně příjemný, protože i uvnitř bazénu je částečně ten krásný bílý píseček a musím říct, že ve mně nejednou vyvolal vzpomínku na Maledivy :-).


V tomto příjemném kolečku jsme setrvali prakticky až do zavírací doby, kdy Kýša už padal únavou a nás čekala cesta zpátky do Čech. Ve sprchách jsme provedli večerní hygienu, Kýška si vzal pyžamko a hurá do své autosedačkové postýlky. Překvapivě neusnul hned, ale ještě si vyžádal pohádku, kterou dokonce dokoukal. Ale pak už vytuhl a nevzbudil ho ani přenos do postele, když jsme asi ve 3 hodiny ráno dorazili domů. A tím skončilo naše malé putování po Italsku s jediným závěrem - příště znovu a na delší dobu!0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše