• martina

Celý den ve vodě - Aquapalace Čestlice

Zase jsme po delší době dostali chuť vyzkoušet nějaký aquapark. Nechtělo se nám nikam daleko jezdit, takže namísto našeho oblíbeného Aqualandu Moravia jsme tentokrát navštívili Aquapalace Čestlice. Náš cíl pro neděli byl určen a nadšení Kýšky nezměrné – celý den v aquaparku, paráda!


Aquapalace neomylně poznáte podle pestrobarevné hvězdice.

Už při odjezdu z domu jsme si chvilkama říkali, jestli opravdu děláme dobře. Přeci jen o víkendu, když je špatné počasí, je vyšší šance, že tam bude dost narváno. Naše obava se naplnila v okamžiku, kdy jsme parkovali v přilehlém parkovacím domě a první volné místo jsme našli až ve druhém patře. Kupodivu – u pokladen se vůbec žádné fronty nekonaly, a to jsme přijeli chvilku po deváté hodině, tedy chvilku po začátku otevírací doby.


Tip pro rodiče: Celodenní parkování přímo u Aquapalace stojí 50 Kč. Dostanete se sem celkem v pohodě i městskou hromadnou dopravou. Přímo na stránkách čestlického aquaparku najdete konkrétní linky, včetně jízdního řádu.



Aquapalace Čestlice je aktuálně největším aquaparkem ve střední Evropě. Na ploše Vodního světa (přes 9 000 metrů čtverečných) najdete 3 různé paláce – Palác pokladů, Palác dobrodružství a Palác relaxu.


Největší část jsme samozřejmě strávili v Palácu pokladů – ten je totiž přímo určený pro nejmenší návštěvníky. Jeho dominantou je pirátská loď propojená s pirátským hradem. Taková jedna velká dětská prolézačka propojená s malým bazénkem a třemi skluzavkami, na kterých se Kýša skvěle vyřádil!


Děti se na pirátské lodi opravdu vyblbnou!

Druhá dětská část se nachází o kousíček dál a je o něco větší (rozlohou vody). Děti v ní najdou skluzavky okolo majáku, různé gejzíry, houby, ze kterých tryská voda a přelévací kyblíky. V celé dětské části je vody asi do půl lýtek, takže naše přítomnost v bazénku nebyla potřeba. Celou dětskou část lemují široké a pohodlné schody na sezení nebo i případné rozbalení deky, což byl jev velmi častý.


Obě dětské části uzavírají větší bazén, ve kterém v pravidelných intervalech spouští velmi oblíbené (podle počtu lidí v bazénu) vlnobití. Palác pokladů má (pro nás) ještě jeden obrovský benefit – pokud za pirátskou částí vystoupáte po schodech nahoru, přivítá vás dětská sauna v podobě perníkové chaloupky. Tu jsme s Kýšou využili – to my totiž máme moc rádi! Kousek za dětskou saunou je tzv. panoramatická sauna, ze které je výhled na celý Palác pokladů.



Tip pro rodiče: Pokud s ratolestmi rádi navštěvujete dětské sauny, nemusíte kvůli tomu v Čestlicích kupovat vstupenku se saunovým světem, protože dětská sauna (60°C) a panoramatická sauna (70°C) jsou určené i pro návštěvníky, kteří mají vstupenku pouze do vodního světa.



Dětský pirátský svět - jeho suchozemská část volně navazuje na tu vodní.


Koupání v Paláci pokladů jsme poctivě střídali s dalšími paláci a samozřejmě taky odpočinkem na lehátku. Ta jsou k dispozici v celém vodním světě, stejně jako ohrádky pro miminka. Palác pokladů je přímo spojený řekou s Palácem relaxu. V něm najdete několik plaveckých drah pro kondiční plavání, okolo kterých se můžete nechat unášet proudem řeky. Třeba až k vířivým bazénům, ve kterých je nejteplejší voda v celém komplexu – 37°C. Jinak se pohybuje (stejně jako vzduch) okolo 30°C, pocitově spíš podJ. Vířivky jsme používali k tomu, abychom Kýšu trochu zahřáli:-).

Tip pro rodiče: Na nejmenší návštěvníky jsou tu dobře připraveni. U každé lehátkové zóny jsou k dispozici i ohrádky pro miminka, které můžete využít. Nezapomeňte si jen něco pod – plínku, přebalovací podložky apod. Pokud počítáte s tím, že budete dávat děti spinkat, určitě přibalte dečku nebo alespoň župánek, chvilkama nám bylo chladno a Kýšu jsme často vyháněli ven s modrou pusinkou. V Paláci pokladů pak najdete také kojící a přebalovací koutek, ale obecně je tu spousta míst, kde můžete v soukromí nakojit. Jedním z nich je například zóna Sahara, kde jsme byli asi třikrát a vždy tam bylo zcela prázdno. Pro úplně ty nejmenší děti tu mají mini brouzdaliště.

Další část, tentokrát nepropojena vnitřní řekou, ale venkovní, je Palác dobrodružství. A jak už jeho název napovídá, je plný tobogánů a srandiček pro větší děti. Tobogánů jsme (bez Kýši, většina z nich je až pro děti od vyššího věku a plavce) vyzkoušeli několik, ale jednoznačně nejlepší je divoká řeka. Jedna její část vede uvnitř a tváří se jako klasický tobogán. Její venkovní část je ale super! Navíc se můžete přímo od konce řeky dostat do venkovní části.


Na bazén s vlnobitím dohlíží chobotnice.

Jak známo – ve vodě člověku vyhládne a tak jsme se vydali na něco dobrého k pozdnímu obědu. Svačiny jsme zvládli ve formě ovoce a zeleniny, oběd už jsme řešili v místní restauraci. Tu najdete v patře mezi Paláci dobrodružství a relaxu. Najíst se tam dá poměrně dobře a chutně – vyzkoušeli jsme polévku (ta byla výborná), lososa s dušenou zeleninou, pizzu a Kryštůfek si z dětských jídel vybral své oblíbené špagety. Co můžeme rozhodně doporučit je káva – projděte se na ní k baru v prvním patře v Paláci relaxu.

Tip pro rodiče: Ceny za občerstvení jsou srovnatelné s cenami výletních míst. Například losos s bramborem a dušenou zeleninou za cca 150 Kč, dětská porce špaget za asi 80 Kč. V komplexu aquaparku nemusíte vůbec řešit peníze – veškerou útratu lze nahrávat na hodinky a vše naráz uhradit na pokladnách za šatnami.

Naše velmi oblíbená část (hlavně kvůli teplotě vody:-)) se nazývala Korálový dóm. Najdete ji mezi Palácem dobrodružství a Palácem pokladů. Menší bazén s teploučkou vodou (odhadem asi 33°C), kde můžete s prcky obdivovat nádherná mořská akvária s pestrobarevnými rybičkami. Kryštůfek se tady naučil parádně potápět a dokonce i trochu plavat pod vodou! Náš výlet do Čestlic jsme zakončili až večer a určitě nemusím psát, že Kýša spal asi za 10 minut poté, co jsme vyjeli. A vydrželo mu to až do rána!


0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše