• martina

Dinopark a Zoo Vyškov

Jeden z nejkrásnějších Dinoparků v Čechách ve spojení s návštěvou malé ZOO ve Vyškově. Takové bylo jedno parné prázdninové úterý.


Z Kýši by se z fleku mohl stát exponát:-).

Do Vyškova je to od nás celkem daleko, vyráželi jsme tedy brzy ráno a hned dvěma auty. Všední den jsme vybrali proto, abychom se vyhnuli víkendovému provozu. No, co si budeme povídat, nevyhnuli jsme se mu:-). Ale i tak to byl bezva celodenní výlet.

"Chtěl bych domů velblouda, protože mi chutná jeho mlíko. Pili jsme ho s Mohammedem, pamatujete?"

Po příjezdu jsme začali koupí online vstupenek, protože ta fronta, která se táhla od pokladen k hlavní silnici, byla obrovská. Vybírat můžete ze dvou variant vstupů, buď jen do Zoo, nebo do Zoo i Dinoparku. Do Dinoparku se totiž jinak než přes Zoo nedostanete. Je tady umístěná zastávka pro Dinoexpres, který vás přímo do Dinoparku odveze. Návštěva je totiž zážitek od začátku do konce - při příjezdu Dinoexpresem projíždíte velkou bránou - jako v Jurském parku. A včetně zvukové kulisy, která vám tento film krásně připomene.


Tip pro rodiče: Rozhodně doporučujeme - kupte si lístky online, je to pohodlnější. Najdete je tady. Objednat můžete pouze Zoo nebo kombinaci Zoo a Dinoparku.


V celé Zoo máte pocit, jako kdyby byla všechna zvířata velmi blízko.

Zoologická zahrada ve Vyškově je speciální jednou věcí - hodně se zaměřuje na tématiku hospodářských zvířat. Tedy - ne jen těch českých, ale hospodářských zvířat z celého světa. Při prohlídce rozhodně nevynechejte hanácký statek, který ukazuje život na statku na přelomu 19. a 20. století a babiččin dvoreček, což je kontaktní část, kde si děti mohou pohladit a nakrmit různá zvířátka.Hanácký statek je také zaměřen na ekologická a environmentální témata a srovnání toho, jak vypadala krajina dřív a jak vypadá dnes. Seznámí vás také s permakulturní zahradou, pojmy jako biomasa a alternativní zdroje energie. To vše interaktivní formou, kde si děti mohou mnoho věcí osahat a vyzkoušet.


Mimo jiné je Zoo samozřejmě vybavena mnoha lákadly pro děti - ať už jsou to četné dětské prolézačky nebo třeba dračí socha. Nás ale nejvíc zaujal krásný dřevěný dětský kolotoč. Samozřejmě se kluci svezli:-).


Po prohlídce Zoo už nezbývalo nic jiného, než se skutečně postavit do té poměrně dlouhé fronty na Dinoexpres. Vzhledem k počtu návštěvníků byl spoj posílený o autobus. A protože většina lidí chtěla jet právě vláčkem Dinoexpresem, do obyčejného autobusu se nikdo nehrnul. Což se dá využít a poměrně rychle vás to dostane z konce fronty na její začátek. Troufnu si říct, že jsme tím ušetřili dobrou hodinu čekání.K velkému množství exponátů se děti dostanou do těsné blízkosti, k některým bohužel ne. Ty jsou jen na koukání.

Tip pro rodiče: Dinoparky obecně nevynikají žádnou velkou nabídkou jídel. Klasikou jsou hranolky, párky v rohlíku, klobásy a podobné laskominy. Pokud těmto jídlům neholdujete, berte občerstvení s sebou. My to řešíme kompromisem - bereme misku ovoce a zeleniny a na místě většinou dáme párek v rohlíku. V tomto ohledu vidíme hodně velký prostor pro zlepšení.


Myslím, že dlouhodobě pro Kýšu neexistují lepší výlety, než ty do Dinoparku. Dinosaury miluje a prakticky všechny v Dinoparku dokáže vyjmenovat. Prakticky by se dalo říct, že nám dělal průvodce:-). Kam se bohužel stále ještě nedostal, byla atrakce zvaná Dinobike. Na zavěšených kolech si můžete vychutnat pohled na Dinopark z ptačí perspektivy. Dinobike je pro větší děti, odhaduji tak od 8 let.V rámci vstupenky do Dinoparku máte také návštěvu 4D kina, což určitě využijte, protože je to pro děti moc hezký zážitek. Film není nijak dlouhý, ale je opravdu 4D, tak se nelekněte, až se s vámi začne hýbat lavička:-). Nezapomeňte také navštívit výstavu Cesta do minulosti země - pro malé paleontology téměř povinost.Ne mami, není to pteranodon. Je to tatínek na Dinobiku!
"Nejvíc se mi líbil Liopleurodon. Taky bych se chtěl válet pořád ve vodě."

Přes 30 dinosauřích exponátů vás dokáže zabavit minimálně na 2 hodinky. A pokud si dáte procházku ve stínu stromů dvakrát (jo, my jsme si ji dali dvakrát!), je to na déle. Se Zoo je to skutečně celodenní výlet, protože i tam se dá strávit dost času. Odjížděli jsme těsně před zavíračkou a na kluky to mělo blahodárný účinek - spali do deseti minut po tom, co jsme vyrazili na cestu domů.


Dinosauři jsou pro Kýšku ti nejkrásnější domácí mazlíčci:-D.

Jak už jsem uvedla v úvodu - ve Vyškově je (společně s Ostravou) nejkrásnější Dinopark, který rozhodně stojí za návštěvu. Jediné poučení, které máme, že příště pojedeme mimo prázdniny a ve všední den:-).


0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše