• martina

Dinopark v zimě? Jedeme do Liberce!

Jak už jsem psala v článku o návštěvě Liberce, máme ho moc rádi. A to hlavně proto, že je tam vždycky co dělat. A tentokrát se podíváme libereckého Dinoparku.


Čekání na tropický deštík:-).

Tento Dinopark je jediný, který můžete v Čechách navštívit i v zimě - je totiž ukrytý uvnitř. Konkrétně v nákupním centru Plaza Liberec. Nemusíte se ale bát - do nákupního centra se přes něj dostanete, jinak jeho známky Dinopark vůbec nenese:-). Dokonce bych řekla (a Kýša taky), že je to jeden z nejkrásnějších u nás.

Tip pro rodiče: Dinopark se rozprostírá ve třech patrech a průchody mezi jednotlivými patry jsou řešeny velmi sofistikovaně - projdete například kmenem stromu:-). Přestože je Dinopark poměrně hodně členitý, na kočárky se myslelo. Z jednotlivých pater do dalších se dostanete výtahem. Dinopark je otevřen denně od 9 do 19 hodin. Na otevírací dobu a aktuální vstupné se můžete podívat přímo na webových stránkách.

Dinopark je zajímavý (mimo jiné) tím, že vás vezme nejen do éry dinosaurů, ale až k Velkému třesku, přes dinosaury, až k pračlověku. Pračlověka potkáte hned v prvním patře, a to dokonce v životní velikosti:-). Co je ovšem na tomto místě naprosto fantastické, to je vyžití pro děti. A těch je tady hned několik.


Modely jsou opravdu krásné. A nasvícení jim dodává správnou atmosféru!

Většina z nich je situována okolo Dinocafé, což jsou vždycky velmi dobré zprávy:-) . Děti tu mají možnost vyfotit se s mláďaty Tyranosaura (tomu nemůže nidko odolat!), pohrát si na paleontologickém hřišti, projít se po skleněné lávce a nebo využít Dinohrad (klasický hrací hrad pro děti). Nutno říct, že v této části jsem se cítila trochu jako v dětském koutku a ne v Dinoparku.


Další část věnovanou dětem mají v Liberci ve druhém patře, a tu, musím říct, pokládám za opravdu povedenou. A Kýša by se mnou určitě souhlasil! Stezka, která je pouze pro děti (vstup je limitován věkem, protože jako dospělý se tam skutečně nedostanete) se táhne okolo těch největších zástupců dinosauří říše. Dinotrek je kombinace žebříků, lávek a dalších překážek, na které vezmou děti k dinosaurům pořádně blízko! Až mi bylo trochu líto, že je dosplým vstup zakázán. Na Dinotrek volně navazuje Dinorace - dráha, kterou mohou děti absolvovat na zmenšených motokárách a motorkách. Tu si Kýša odpustil a zhodnotil ji jako zábavu "pro prcky". Trochu mě mrzelo, že jsem neměla v telefonu fotku, kterak Dinorace brázdil asi před třemi roky:-).


Dinopark je sice v nákupním centru Plaza, ale co se rozmanitosti týče, je nádherný. Jen si musel rok počkat, než jsme ho zveřejnili:-).

Tip pro rodiče: Přestože tu najdete Dinokafé, kavárnu a další možnosti občerstvení, máme v tomto ohledu s Dinoparky trochu problém - výběr občerstvení je minimální a skládá se obvykle z klasické nabídky "smažstánků". Za nás určitě doporučujeme svačinu s sebou. Při výletech do Dinoparků to tak máme vždycky.


Co ale Kýša v libereckém Dinoparku nikdy nevynechá, ba naopak se na to vždycky těší, je skutečný déšť v pralese. Ano, skutečně v místním deštném pralese můžete reálně zmoknout. A o tom, že se jedná o oblíbenou atrakci, svědčí odpočítáváč času do dalšího slejváku. Druhohorní bouři si můžete užít u Stegosaurů ve druhém patře.Kromě klasického 4D kina, které je pro síť Dinoparků tak typické, najdete tady také 2D kino. Promítají dětské dokumenty o různých druzích dinosaurů, což mi přišlo jako skvělý nápad. Tedy - pokud vaše dítko miluje dinosaury, neměl by vás rozhodně liberecký Dinopark minout. A pokud občas máte pocit, že je těch dinosaurů moc (já ho občas mám), mrkněte na studii týkající se dětí v předškolním věku a jejich zájmů (vedu vás na článek o ní, v článku najdete odkaz přímo na data). . Milovníci dinosaurů v ní dopadli celkem dobře:-).


V tuto chvíli máme projeté všechny Dinoparky v České republice. Moc nás zajímají vaše zkušenosti, například z Polska. Kde jste byli, co se vám líbilo, na co si dát pozor? Přihlaste se a nechte nám vzkaz v komentářích:-).0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše