• martina

Fajn den ve FAJNPARKU

Jsou prázdniny, a to je FAJN! Sluníčko - FAJN, dovolená - FAJN, koupání - FAJN. A nejen FAJN chvíle můžete s dětmi strávit v zábavním areálu FAJNPARK v Chlumci nad Cidlinou!


Součástí Fajnparku je i malý dinosauří svět - pro našeho milovníka dinosaurů bomba!

Fajnpark je podle mého takové zhmotnění dětských snů - najdete tam pro děti snad úplně všechno. My jsme měli tu čest strávit tu neděli a pro všechny to bylo prvně. Takže se naše neděle nesla ve znamení očí navrch hlavy, blažených úsměvů a skvělých zážitků.

Tip pro rodiče: Vstup do Fajnparku se platí jednotný - 280 Kč/osoba (rok 2019). Výjimku tvoří senioři/ZTP a nebo děti do dvou let. Za vstup ovšem máte uvnitř veškeré atrakce zdarma a nemusíte se (s výjimkou jídla a pití) již o nic starat. Navíc - pokud chcete pár korun ušetřit, mrkněte občas na Slevomat. Tam se totiž vstupné do Fajnparku objevuje celkem pravidelně. My ho na Slevomatu pořídili za 250 Kč/osoba. Parkoviště hned u areálu je zdarma.

Celý Fajnpark je dělen do různých sekcí. První, co se před námi objevilo hned za turnikety byl Hopsálkov. Jak už název napovídá - hemžilo se to tam hopsajícími dětmi:-). Hopsálkov je část plná trampolín, nafukovacích skákacích hradů, prolézaček, a mnoha dalších atrakcí, které mají jedno společné - hopsá se na nich. Vyblbnou se tu různé věkové kategorie a dokonce i dospělí - my jsme neodolali trampolínám. Když už máte hopsání dost, což se nám stalo asi o hodinu dřív než Kýšovi, můžete využít zastřešená místa ve stínu, dát si v klidu kávu a počkat, až se vám ratolest uhopsá takřka do bezvědomí:-).


Celý Hopsálkov je tvořen různými trampolínami, prolézačkami a pro rodiče posezením v chládku.

My jsme dál pokračovali vlevo od Hopsálkova, kde má stanoviště místní vláček. Ten vás proveze téměř po celém parku a je ideální volba, když si chcete (jako rodič) chvilku oddychnot. Vláček je moc pěkný a udržovaný (vlastně jako všechno v parku) a jedna jeho jízda trvá asi 10 minut.

Tip pro rodiče: Protože začínají prázdniny, můžete Fajnpark navštívit každý den. V červnu a září mají totiž otevřeno pouze ve vybraných dnech. Navíc - hlídejte si PROGRAM, protože v něm můžete narazit na bezva věci:-). Na každý prázdninový den je něco přichystáno!

A jak jinak - naše kroky musely směřovat do dinosauřího světa. Před krásně provedenou bránou jsme si ještě dali zmrzlinu (Kryštůfek) a točené pivečko. Pokud jste zvyklí vymetat Dinoparky, nečekejte stejný zážitek. Modely jsou sice pohyblivé a ozvučené, ale jsou menší a je jich méně. Ale! Fajnpark není Dinopark a dinosauří svět je jedna z mnoha atrakcí. Navíc je celý ve velmi pěkném prostředí. Zkrátka a dobře-Kýša nadšený, rodiče též :-).

Tip pro rodice: Počítejte s tím, že konkrétně dinosauří svět není úplně dobře sjizdný. Terén je dost členitý a narazíte v něm i na pár schodů. Pokud máte kočárek, je dobré to vědět :-).

Z dinosauřího světa jsme volným krokem zamířili k bosému chodníku. Za mě - velmi efektní nápad! Kýšu bavil neskutečně a boty dokonce sundal i Luky. Celý chodník začíná a končí ve stejném místě, takže tam, kde si boty vyzujete, znovu je i nazujete. Cestou projděte trávou, pískem, kamínky i vodou. Pro děti, ale samozřejmě i dospělé, je v cestě postaveno několik prolézaček a lanových chodníku. Rozhodně nevynechejte posezení u malých rybníčků. My jsme lavičky s krásným výhledem využili k posezení a svačině.


Já osobně měla největší zážitek z bosé stezky. Je super! Milovníci bosého chození si rozhodně přijdou na své!

Po téhle zklidňující procházce už to jelo jako na horské dráze. Jen zábava nikdy nepadla dolů, na to je Fajnpark moc fajn :-). Skvěle jsme si užili všechny atrakce, které park nabízí. Safariautíčka, ufo auta, Kýša dokonce i autíčka pro nejmenší, kde ani nepotřeboval náš dohled. Když už začalo být příliš horko, rozhodl se zchladit v brouzdališti. Ano, přibalte plavky! Brouzdaliště je skvělé - je to vlastně říčka, která ve svém korytu tvoří malé tůňky na koupání a na svém konci tvoří brouzdaliště. Samozřejmě - plné dětí.

Tip pro rodiče: Jídlo ve Fajnparku můžete řešit různě. Rozhodně vás nikdo nevyhodí s vlastní svačinou. Stejně tak to ale celkem zdatně vyřešíte na místě. V Jedlíkově, což je takové hlavní centrum jídla, dostanete od polévek, přes saláty až po například kachnu se zelím, téměř cokoli. Kýšu vyloženě potěšili šišky s mákem :-). Chcete-li své chuťové pohárky potěšit něčím zdravějším, pokračujte k UFO autům. Tam zakoupíte ovocné i zeleninové saláty, bagety, sendviče a tak dále. 

V parných dnech (i v těch neparných, samozřejmě) vám v celém parku poslouží k odpočinku různé klidové zóny s lehátky, kde si můžete v pohodě a ve stínu stromů odpočinout. V lesíku jsou také schované různé lanové stezky a taková menší hudební stezka, která je vybavena přírodními i nepřírodními hudebními nástroji.


Lanová stezka - pro mladší děti určitě s doprovodem, protože ne vždy dosáhnou na jistící lano.

Pokud by vaše děti hledali trochu té hlučnější a adrenalinovější zábavy, můžete s nimi směle zamířit k zóně plné herních automatů - zatluč krtka, házení na basketbalové koše, měření síly pěsti nebo kopu a kopec další "testosteronové" zábavy. Nutno říct, že tahle zóna byla opravdu plná kluků:-). Stejně jako aréna se vzduchovými děly, kde po sobě kluci pálili pěnové balónky.


Když jsme celý park prošli, bylo asi o 6 hodin později. A nakonec jsme se rozhodli, že něktšeré atrakce si zaslouží, abychom si je zopakovali :-). Odjížděli jsme pěkně utahaní o dalších pár hodin později. Každopádně už teď víme, že to rozhodně není naše poslední návštěva Fajnparku a nejen díky tomu, že to máme blízko, se tam letos jistě ještě podíváme.

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše