• martina

#hyggestyle pro krásnější zimu

Každý rok poté, co po 6. lednu odstraníme doma vánoční výzdobu, se mi ta zima zdá nějaká dlouhá. Dny jsou krátké a do Velikonoc daleko. Sice začíná období masopustu, ale upřímně - letos to na žádné velké veselice nevypadá. Rozhodla jsem se letos pro tuto dobu zajet trochu dál na sever:-).Hyggestyle (čte se hügge) je vysvětlován jako dánský recept na štěstí. Dánové jsou totiž statisticky jeden z nejšťastnějších národů na světě. Pro nás hyggestyle nejčastěji charakterizují obrázky žen v chumlavých dekách, teplých ponožkách a kakaem v ruce. A když se v něm topí marshmellow a v krbu je zapálený oheň, je to to pravé:-).


Tip: Zkuste načerpat inspiraci na Instagramu nebo Pinterestu. Hledejte pod hesly #hyggestyle, #hyggehome, #hyggelife.Samozřejmě žít hygge není primárně o fotkách. Je to o stylu života v příjemném, domácím a rodinném prostředí. O tom, aby v něm bylo dobře a tak nějak vnitřně teplo.


A jak na to jdeme u nás?


Podmínky

Hyggestyle je hodně o prostředí, ve kterém se pohybujeme. Udržujeme okolo sebe střídmý pořádek a útulno. Tak, aby nám bylo doma dobře. A že slovo pořádek znamená pro každého něco jiného? No jasně - prostě ať je vám doma dobře. Typické jsou také světlé barvy, přírodní tóny a materiály. A světlo - to přirozené, svíčky, lampičky nebo třeba krb.


Teplo a útulno

Nevytápíme si doma na 26°C. Spíš jde o vnitřní teplo, když cítíte, že je vám dobře. Vybavte si situace, kdy je vám doma přesně takhle. Když pijete v klidu kávu po obědě a máte v ruce dobrou knihu? Nebo večer, kdy si zapálíte svíčku a nalijete si dvojku vína? Zásadní je tu chvilku cítit a plně si ji uvědomovat.Vlastní zákoutí

V oblíbeném křesle, na gauči, v posteli, za stolem. V chumlavé dece, v záplavě polštářů nebo na dřevěné lavici (jo, to je moje místečko:-)). To místo by na vás mělo působit tak, že se do něj budete vracet relaxovat. A co tam dělat?


Aktivity

Čtení, kreslení, psaní, hraní a poslech hudby, scrapbooky, krasopis - to jsou aktivity, které dělám nejčastjěi. Dělejte cokoli, co vám dělá radost a co vás baví. Zkoušejte nové aktivity, rozšiřujte si obzory - ta dlouhá zimní odpoledne k tomu úplně svádí!Hygge rodina

Zapojte do hygge i rodinu a dělejte věci, které vás baví. Možná je to společné vyváření nedělního oběda, ale taky to může být sledování pohádky po něm:-). U nás doma je to jednoznačně hraní deskových her, společné čtení a právě ta pohádka:-).


A hlavně - vnímejte to!

Především jde totiž o to vnímat to, že vám místo ve spojení s aktivitou přináší radost a dělá vám dobře na duši. To je totiž to hlavní poselství!


Ať je i vaše zima co nejvíc HYGGE!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše