• martina

Kýšo, sbal si batůžek, jedeme do ZOO! V režimu karanténa...

"Mami, a ona už není ta koronavirová karanténa?" Je! A asi ještě nějakou dobu bude. Ale to přeci není důvod k tomu, sedět doma na zadku! Teda, sedět na něm budeme, ale zážitky z výletů můžeme sbírat i tak!Zoologické zahrady

Zapátrali jsme totiž po zoologických zahradách, které mají k dispozici virtuální prohlídky nebo dokonce živé web kamery. Například ZOO Brno nabízí live přenosy z výběhu lvů a medvědů, ZOO Hodonín vás vezme k tygrům, opicím, nebo třeba do ptačích pavilonů. Mimochodem - ZOO Hodonín má krásně udělanou i virutální prohlídku, kdy se můžete projít téměř po celé ZOO. ZOO Praha zase vytvořila nový kanál na youtube - Krátce ze ZOO. Umisťují tam krátká videa o životě zvířat v ZOO a mají je moc pěkně udělané!

Návštěva atrakcí

K vašemu online cestování si můžete vybrat i zábavní atrakce. Například Jurassic World na Floridě, svět Harryho Pottera z studií Universal nebo třeba dánský Legoland. Popřemýšlejte, které atrakce vás vždycky zajímaly a kam jste se chtěli podívat. V online podání se totiž nemusíte limitovat hranicemi ani rozpočtem. A když už budete vědět, jděte na youtube a zadejte do vyhledávače název parku. Většinou na vás vyskočí videa uživatelů nebo přímo prohlídka samotného provozovatele. Pak už stačí si jen vybrat! A třeba vás některá videa inspirují natolik, že začnete jeho návštěvu skutečně plánovat. Odkazy na vybraná zajímavá videa najdete dole.


"Mami, kde mám kasičku? Musím si tam dávat hodně peněz, protože do toho Jurského parku rozhodně musíme jet!"

Tak trochu výuka, tak trochu cestování

Myslím, že stav karantény nám přinesl jeden nový zvyk, kterého se určitě nebudeme zbavovat - sledování dokumentů. Vznikl v rámci domácí školkové výuky a stala se z něj zábava pro celou rodinu. Díváme se večer, kdy už jsme všichni v posteli, těsně před večerní pohádkou. Často jsou o přírodě, vesmíru a samozřejmě dinosaurech. Mnoho jich najdete na youtube (například bbc dokumenty cz, pokud preferujete češtinu), ale využít můžete také Netflix. Tady rozhodně doporučujeme dokument Our Planet (v angličtině, dají se zapnout , který je plný fascinujících záběrů. A nebo film Aldabra, o jednom úchvatném ostrově, který je dokonce s celkem povedeným českým dabingem."Teda, ten svět pod vodou je strašně zajímavej. Ta ryba vypadá, jako by se hrozně zlobila!"

Pokud vás zajímají spíš památky, příroda a cokoli podobného ladění, mrkněte na článek Je libo úchvatný zážitek z Grand Canyonu? Vítejte ve světě online cestování! A v případě, že jste milovníci umění, projděte si s námi světová muzea a galerie.


ZOOLOGICKÉ ZAHRADY

zoo-hodonin.cz/virtualni-prohlidka

zoo-hodonin.cz/kamery

zoopraha.cz/multimedia

https://www.zoobrno.cz/pro-navstevniky/mapa-a-virtualni-prohlidka

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/expozice-zvirata/virtualni-prohlidka/

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/expozice-zvirata/videogalerie/

http://www.zoodecin.cz/?p=clanky/zajimava-videa-ze-zoo#.Xns3Rvm2mUk


DINOPARKY

https://www.youtube.com/user/DinoParkEurope/videos


SVĚTOVÉ ATRAKCE

Legoland Dánsko - https://www.youtube.com/watch?v=kWELBtE3DIU

Jurassic World Florida - https://www.youtube.com/watch?v=r22IQhrDd3c

Harry Potter Universal Studios Hollywood - https://www.youtube.com/watch?v=tCg-M1ujJno

Disneyland Piráti z Karibiku - https://www.youtube.com/watch?v=N22D8BpCrE8&list=RDQM1UULQS_BodQ&start_radio=1

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše