• martina

Kouzelné čtení - Dinosauři

Aktualizace: 19. dub 2020

Máme doma malého milovníka dinosaurů, takže ruku na srdce, knihu Dinosauři z edice Kouzelné čtení jsme prostě mít museli. A že to byl velmi dobrý kup se ukazuje každý den, a to nepřeháním. Myslím, že kdyby si Kýša nevzal knížku každý den před spaním, snad by ani neusnul.


Do naší tužky jsme museli knížku Dinosauři nahrát, takže vůbec první cesta nás vedla na web Kouzelného čtení. Po nahrání už se mohl Kryštůfek věnovat obsahu knížky. Celá kniha byla vyrobena ve spolupráci s DinoPark Europe a je namluvena Alfrédem Strejčkem. Celkem v ní děti najdou přes 1 700 různých zvuků dinosaurů a dalších živočichů.

Na Kouzelném čtení je velmi sympatické to, že základní ovládání je v každé knize stejné - stejné ikonky jsou pro zapnutí knihy, ovládání hlasitosti, zopakování informace nebo otázky v kvízu (kolečko z šipek) a tlačítko stop (čtvereček).


Tužka přečte o dinosaurech stejné informace, které obsahuje i barevná část knihy.


Ikonka knihy - pod touto ikonkou se schovávají základní informace nejen o dinosaurech, ale třeba také o rostlinách a okolní krajině. Tužka přehraje jejich názvy a případné vysvětlení.


"Tyranosaurus, neboli tyranský ještěr."

Ikona žárovky - po její aktivaci se dozvíte rozšiřující informace o všem, čeho se následně dotknete tužkou v knize.


Část ikon má stejný význam jako v jiných knihách, zbytek je podobný a liší se pouze "specializací" knihy.

Ikona rozsvícené žárovky - obsahuje informace, které jsou prezentované jako “informace pro starší děti”. Kryštůfek sice není starší dítě, ale ví toho o dinosaurech hodně, takže tato ikonka je pro něj jako ušitá. Naprostou většinu faktů, které Alfréd Strejček čte v této sekci nevím a neznám ani já, takže k rozsvícené žárovce mě Kýša volá, abych mu mohla zdatně sekundovat v nejtěžším kvízu.


"Pravěký korýš jménem Eger měl hřebenovité končetiny s trny a tělo chráněné pevným krunýřem. Jeho potomci teď žijí v potocích a mořích."

Ikona noty - tady už je asi Kryštůfkova nejoblíbenější část - zvuky, které dinosauři vydávají (respektive které dinosauři asi nejspíš vydávali:-)). Na zvucích je poznat, že na tvorbě knihy spolupracovala právě společnost DinoPark. Dinosauří řev je skutečně velmi podobný tomu, který můžete slyšet právě v Dinoparcích:-).


Ikona přesýpacích hodin - po aktivaci této ikonky a následném ťuknutí na dinosaury (a nejen na ně) v knize se dozvíte, kde a kdy se ten který druh vyskytoval.


"Stegosaurus žil v období svrchní jury před přibližně 150 000 000 let na území dnešních Spojených států Amerických."

Nádherné ilustrace Jana Spěváčka u nás jednoznačně bodují!

Ikonky kostiček - pod těmi se schovávají kvízy. Tečky na kostkách označují obtížnost kvízu - jedna označuje nejlehčí kvíz, dvě středně těžký kvíz a tři ten nejtěžší. Ve těžkém kvízu děti vybírají odpovědi A, B nebo C.


Na pravém okraji knihy na každé dvoustraně je pruh, kde jsou vyobrazeni vybraní živočichové společně s člověkem. Tyto obrázky ukazují, v jakém poměru velikosti byli vzhledem k člověku.


Dinosauři u nás vedou ve všech možných podobách - jako figurky, lego, v knihách, ale tato forma v Kouzelném čtení je jednoznačně nejoblíbenější! Pro všechny malé milovníky dinosaurů ji rozhodně můžeme vřele doporučit!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše