• martina

Kouzelné čtení - Hravá angličtina

Aktualizace: úno 10

Další z knížek edice Kouzelného čtení, kterou jsme zkrátka museli mít doma. Kýša chodil na kroužek angličtiny, tak proč to ještě trochu víc nepodpořit. Kupovali jsme ji asi ve 3 letech, ale bylo to brzy. Skutečně je vhodná spíš od 6 let, tak jak je uvedeno.


Hravá angličtina seznamuje děti (případně i dospělé, i já si s Kýšou občas rozšiřuju slovní zásobu:-)) na osmi dvoustránkách s různými tématickými celky. Klasické ovládání je stejné jako u ostatních knížek edice - nahrát knihu a ztišit nebo zvýšit úroveň zvuku se nemění. A pokud nemáte v tužce Hravou angličtinu, stáhnete ji ZDE.


Kniha je namluvena rodilými mluvčími - můžete si tedy se svými dětmi krásně pilovat svoji správnou anglickou výslovnost. Samozřejmostí je překlad do češtiny.


Trochu jiné je ovládání jednotlivých témat, vstupují do něj totiž dva jazyky.


Ikona knihy - jména předmětů a postav

Ikona dialogu - co říkají

Nota - zvuky, básničky, písničky

Kostky - kvízy, kategorie podle obtížnosti, vždy 5 úkolů

Vlajka - překládání do češtiny (nefunguje během kvízu)

Čtvereček - zastavení přhráváníCelou knihou provází jedna konkrétní rodina a její rodiní příslušníci. V prvním tématu se seznámíte přímo s nimi a jejich domovem.Téma číslo dvě se týká chalupy - děti jsou u babičky a dědečka na prázdninách. A samozřejmě je tam spousta zvířátek, květin a vše, co na správnou chalupu patří.Třetí dvoustrana je věnována návštěvě ZOO.Čtvrté téma se týká trhu a nakupování.Pátá dvoustrana vás vezme do školní třídy. A také rozšíří slovní zásobu o různá slovíčka - počty, dny v týdnu, měsíce, tvary, barvy a mnoho dalšího.Po škole je skvělý nápad odpočinout si v parku. Na pikniku, při sportu nebo jen tak na procházce.Poslední strany knihy seznámí děti s ročními obdobími a tím, co je pro ně typické.

Když jsem knihu Hravá angličtina kupovala, myslela jsem si, že půjde primárně o slovíčka. Ale chyba lávky - jde spíš o slovní spojení, věty a rozhovory. Primárně je určitě spíš pro starší děti (skutečně 6 let a výš). Teď už konečně dokážeme ocenit její kvalitu a rádi ji spolu otevřeme:-).

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše