• martina

Kouzelné čtení - Hudební nástroje

Aktualizace: úno 10

Interaktivní mluvící pexeso - Kýša ho dostal od mé dobré kamarádky Markétky (a je to tématické, protože její muž je hudebník!). A je prostě báječné. Zapojuje totiž víc smyslů, než klasické pexeso!Pexeso obsahuje 48 kartiček pexesa, tedy celkem 24 hudebních nástrojů. A dá se využívat hned několika způsoby! Potřebujete k němu nahraný soubor Hudební nástroje v tužce. Najdete ZDE.


Jak hrajeme kouzelné pexeso my?Začínali jsme tak, že jsme se učili jednotlivé nástroje správně pojmenovat. Tužka vám poví veškeré informace, jakmile se přiblížíte k obrázku. Dozvíte se název nástroje a jeho jednoduchý popis.


Hodně nás také baví otočení nástroje směrem dolů. Jakmile se totiž přiblížíte tužkou ke smajlíku, zahraje tužka melodii tím hudebním nástrojem, který je na druhé straně. A pak už jen hádáme, o jaký hudební nástroj se jedná. Musím říct, že i pro mě je to často docela oříšek:-).


Klasické využití je pak hraní zvukově doplněného pexesa. Jen s tím rozdílem, že kartičky neotáčíme, ale poznáváme pouze za pomoci zvuku. Všechny karty jsou otočené smajlíky nahoru a místo otočení kartičky prostě jen přiložíte tužku a hledáte dvojice podle zvuku.


Myslím, že Kouzelné čtení - Hudební nástroje jsou bezvadný dárek pro malé muzikanty. A jejich obrovská výhoda je, že vůbec nemusíte přemýšlet o tom, jestli jsou to holčičky, nebo kluci:-).

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše