• martina

Kouzelné čtení - Lidské tělo

Interaktivní mluvící kniha Lidské tělo je poměrně nedávný úlovek - dárek od Ježíška. A nutno podotknout, že je to super úlovek!


Knihu namluvili Tereza Bebarová a Jaroslav Plesl. Na osmi dvoustránkách vás seznámi s popisem a fungováním lidského těla. Knížka je vhodná pro děti od 5 do 12 let. Po lidském těle vás provede malý ufoun Prokouk z planety Po a lidské tělo poznává do nejmenšího detailu!

Základem je mít v tužce stažený soubor Lidské tělo. Najdete ho ZDE.


Ikona knihy - základní názvy a informace

Ikona žárovky - další doplňující informace

Ikona noty - zvuky a dialogy

Ikona hracích kostek - kvízy různé úrovně

Ikona šipek - zopakování

Ikona čtverce - zastavení zvuku

Samozřejmostí jsou také základní ikony pro ovládání zvuku a volby odpovědí A, B, C pro kvízy.


"Anoj, bydlím v Mongolsku. Má rodina žije také v Číně a Rusku."Co nás drží při životě obsahuje informace o cévní soustavě, dýchání, ale také o projevech nemoci a třeba krevních skupinách. Součástí jsou také praktické ukázky - jak si nahmatat tep nebo jak pomocí rukou vnímat svůj dech. Tato cvičení jsou označená ručičkou se vztyčeným ukazovákem.Přijímání potravy - trávicí soustava není jen o přijímání, ale také o vylučování. Děti seznámí i s tím, jak má vypadat správně složený potravinový talíř. Prokouk držící v ruce papírek "básnička" poví dětem prima básničku. Najdete ji pod ikonou žárovky a je na každé straně.


"Bílkoviny získáš nejlépe z ryb, luštěnin, ořechů, semínek ....."


Pohyb - kosti a svaly se dotýká i nyní velmi aktuálního tématu - dlouhého sezení u počítače. Samozřejmostí jsou informace o kosterním systému a svalstvu. Nezapomeňte si s dětmi zacvičit - v každém tématu najdete jeden cvik i s jeho vysvětlením.Tvůj mozek obsahuje velmi pěkně udělanou stránku - Schopnosti a dovednosti našeho mozku. Je o učení, paměti, představivosti nebo například o talentech.


"Někteří lidé mohou mít obrovský strach z něčeho, co jim nemůže ublížit a nedokáží to změnit. Takovému strachu se říká fobie."


Vnímání světa - smysly. Dokázali byste popsat, v jaké části jazyka cítíte konkrétní chuť? Já už ne:-). V knížce je to krásně a názorně zobrazeno. Zajímavé cvičení najdete u dlaně a pastelek:-). Čichový test jsme doma dělali s kořením - velká legrace to byla!Jak vzniká život - aktuálně jednoznačně nejoblíbenější strana:-). Umí docela dobře pomoci s orientací v těchto "ožehavých" tématech, která by ale měla být úplně normální. Sympatické mi je, že nikde nejsou infantilní názvy, ale skutečný popis - pochva, penis, šourek. Tak, jak to má být!


"Nový život vzniká ze vzájemné lásky a důvěry mezi mužem a ženou, kteří se milují."


Boj s nemocemi - tady jsme ocenili velkmi aktuální téma - prevence a hygiena a co chrání naše těla. A taky pěknou Prokoukovu básničku:-).


Knížku Lidské tělo jsem si zatím oblíbila hlavně já. Myslím, že co do informací, patří jednoznačně k těm "plnějším".

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše