• martina

LIPA LAND: FUN LEARNING GAMES

Tak tahle aplikace, ta je pro nás s Kýšou taková SRDCOVKA! Měli jsme totiž jedinečnou možnost být v testovací skupině a zkoušet, testovat, poslouchat, hrát si, vyrábět, číst a dělat všechno, co umožňuje. Aby byla lepší, lepší a lepší a ... tahle appka je zkrátka boží!


Aplikaci najdete v App Store nebo na Google Play pod názvem LIPA LADN: FUN LEARNING GAMES. Po instalaci a spuštění aplikace vás tutorial provede hlavními částmi aplikace - jednoduše a srozumitelně. Vaším jediným úkolem je v tuto chvíli klikat na tlačítko DALŠÍ.
Na další straně si zvolíte, jestli si chcete VYTVOŘIT ÚČET a nebo VSTOUPIT BEZ PŘIHLÁŠENÍ a aplikaci tak otestovat - na 7 DNÍ ZDARMA. Nemáte-li chuť testovat, můžete rovnou provést registraci - i tak na vás čeká období, kdy nic neplatíte.
Jakékoli změny v aplikaci - zadávaní údajů, změny v nastavení a podobně jsou chráněny rodičovským zámkem. Nutno podotknout, že děti, které umí číst, si s ním velmi snadno poradí. A také to, že i když ho zvládnou, tak určitě nenadělají žádnou velkou paseku:-).
Rodičovské" věci najdete na domovské obrazovce DOMŮ v klasické ikoně pro nastavení - 3 horizontální čáry. Přes tuto ikonku se dostanete k veškerému nastavování aplikace a také k definici a změnám dětského profilu. Aplikace vás samozřejmě nechá dětský profil nadefinovat hned v úvodním nastavení.V rámci nastavení můžete spravovat/přidávat/odebírat jednotlivé dětské profily. Máte také přístup k odhlášení z aplikace - ÚČET. V sekci PŘEDPLATNÉ najdete informace o tom, co vše máte v rámci předplatného navíc oproti verzi zdarma. V JAZYKU můžete aktuálně volit mezi angličtinou, češtinou, španělštinou a ruštinou. V přípravě je němčina, francouzština nebo například japonština. S aplikací tak můžete pouhým kliknutím trénovat i angličtinu vašich dětí (a vlastně i tu svou). V poslední sekci OZNÁMENÍ pak jen zapínáte případné notifikace aplikace o přidání nového obsahu apod.Pojďme ale zpět na hlavní stránku DOMŮ (z nastavení se tam velmi intuitivně dostanete pomocí zpětné šipky vlevo nahoře). Úplně nahoře na této stránce se vám vždy zobrazí to nejnovější. K tomu, abyste se dokázali vyznat v tom, co je obsahem pak slouží symboly, které jsou vlevo dole u každého pole.

ZELENÉ NŮŽKY - nápady na aktivity a tvoření s dětmi.

ZELENÁ STRÁNKA S OBSAHEM - články, které jsou psané odborníky, ale pro laickou veřejnost, jsou věcné a srozumitelné.

RŮŽOVÁ KNÍŽKA/RŮŽOVÁ SLUCHÁTKA - pohádky na čtení/audiopohádky.

ORANŽOVÝ GAMEBOY - hry.

ŽLUTÁ NOTA - písničky/ukolébavky.

ŽLUTÝ MĚSÍČEK - relaxační zvuky (například u novorozenců oblíbený bílý šum).


Z každé jednotlivé sekce na kartě DOMŮ najdete nejoblíbenější v konkrétní kategorii.

V ovládacím panelu dole na stránce se můžete z karty DOMŮ posunout do POHÁDEK. Při každém přesunu v rámci ovládacího panelu vás aplikace nejdřív seznámí s tím, co část obsahuje.

Kromě pohádek najdete v této části aplikaci již zmíněné UKOLÉBAVKY - na horní liště je stačí potvrdit.

Vybírat si můžete z několika tématických kategorií - VESMÍR, VELKOMĚSTO, PIRÁTI A KRÁLOVSTVÍ. Po každém přečtení/poslechu pohádky si ji můžete označit SRDÍČKEM (čímž ji přiřadíte do oblíbených) nebo FAJFKOU (tím ji přidáte do splněných). V těchto kategoriích potom vámi označené pohádky snadno najdete. Zejména u pohádek a ukolébavek, které si vaše dítko oblíbí se to vyplatí, máte je pak v oblíbených hned po ruce a nemusíte je hledat.

Velmi zajímavou funkci umožňují UKOLÉBAVKY - můžete nastavit čas přehrávání (automaticky je přednastaveno 9 minut) a k ukolébavce přidat nějaký RELAXAČNÍ ZVUK - například déšť nebo již zmíněný bílý šum, který je pak slyšet na pozadí ukolébavky. Dejte pozor - je vysoce rizikové, že vytuhnete s prckem.Sekce AKTIVITY je asi naše nejoblíbenější. Najdete tady strašnou spoustu outdoor i indoor aktivit, nových i klasicky osvědčených naším dětstvím. Já jsem si na některé skutečně vzpomněla až díky aplikaci! AKTIVITY jsou rozděleny podle několika různých hledisek - vybírat můžete podle toho, jestli si chcete HRÁT, TVOŘIT, POVÍDAT, MÁTE KOLEM SEBE HODNĚ DĚTÍ NEBO JE TŘEBA VAŠÍ PODMÍNKOU, ABY SE ODEHRÁVALY VENKU.Vybírat můžete také podle světů - stejně jako u pohádek. SVĚTY SE TAK KRÁSNĚ PROLÍNAJÍ a aplikace dostává ucelený obraz. O tom, že Kýšovo nejoblíbenější téma je Vesmír asi nemusím vůbec psát:-). V rámci AKTIVIT také najdete jednotlivé ČLÁNKY o dětské výchově, psychologii, zdraví - zkrátka taková sekce jen a jen pro rodiče.V POKROCÍCH můžete sledovat, jak si vaše ratolest vede v rámci her (o hrách za chviličku). Naše dítko si zatím nevede nijak, protože mám aplikaci na svém iPhonu a hraní her na telefonu ho příliš nebaví, zaměřujeme se spíš na aktivity.

Poslední z nabídky spodního panelu, které jsem se ještě nevěnovala jsou HRY. Kliknutím na hry se automaticky dostanete do tzv. dětské části, z ní zpět kliknutím na odkaz Rodina. Ve HRÁCH se znovu mísí jednotlivé světy - Vesmír, Velkoměsto, Piráti a Království. V průběhu ledna bude k dispozici také nový svět Kouzelníci. Hry jsou rozlišeny podle obtížnosti na lehké, střední a těžké a vždy jsou zaměřené nejen na zábavu, ale také na to, aby se děti učily. Ať už například barvy, tvary, orientaci v prostoru, silniční pravidla a podobně. Zkrátka a dobře - nenudí a vzdělávají! Věřte mi - pár jsem si jich zahrála:-).


Musím říct jedno - většinou nás hodně baví věci, za kterýma stojí nadšení lidé, kteří mají cíl, chtějí pomáhat a jsou v tomto směru aktivní. A přesně takoví lidé a taková myšlenka stojí za Lipa Landem - děti z Nepálu, Indie nebo například Barmy obdržely tablety s aplikací zdarma. A zároveň závazek, že v rozvojových oblastech nebude aplikace nikdy zpoplatněna. V takovém případě si my rádi zaplatíme za plnou verzi - v tuto chvíli za 29 Kč/měsíc. Děkujeme Lipa Land a rozhodně doporučujeme! Vy se můžete více dozvědět na stránkách ZDE a nebo prostě stažením z vašich chytrých telefonů a tabletů. A nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám líbí!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše