• martina

NAROZENINOVÁ PARTY V TONGU

Přímo úměrně tomu, jak se rozšiřují řady kamarádů Kýši jsme měli pocit, že narozeninová oslava by neměla zůstat jen rodinnou záležitostí. A protože mít narozeniny v lednu není tak docela na venkovní party, začali jsme vymýšlet jiné alternativy. A jeden z nápadů byla narozeninová party v Tongu.


Zdravý, přesto výborný narozeninový dort s motivem Tlapkové patroly.


Pro případné neználky - Tongo je dětský zábavní park v Hradci Králové a najdete ho v hale hypermarketu Albert v Kutnohorské ulici. Tongo patří do skupiny TOBOGA, která sdružuje dětské parky v různých městech v Čechách i na Moravě, pod různými názvy (Fantasy, Bongo, Galaxie).

Tongo navštěvujeme s Kýšou poměrně často - hlavně když venku panuje počasí, že by psa nevyhnal. A musím říct, že výhradně ve všední dny odpoledne - to se nám totiž často stává, že máme Tongo téměř sami pro sebe. O víkendech, státních svátcích a prázdninách tam bývá až příliš plno.Tip pro rodiče: Tongo jsme začali navštěvovat když Kýša začal dělat první jistější kroky. Nejdřív jsme většinu času trávili v části pro nejmenší, ale stále častěji nás vodil do části pro větší děti. Brali jsme to s Lukynem jako parádní rozvoj hrubé motoriky (Kýšovi:-)). A mimochodem - když si nekafíčkujete u stolečku, ale rozhodnete se to pojmout jako čas strávený s prckem (zejména pokud tam nemá kamaráda), tak je to celkem slušná posilovna:-).I při plánování narozenin jsme tohle zohledňovali a počítali s tím, že bude v průběhu pracovního týdne odpoledne, což v pohodě dopadlo. Přímo na webových stránkách Tonga TADY najdete objednávkový narozeninový formulář, kde vyplníte základní údaje o oslavenci, hostech, termínu a mimo jiné také typ oslavy.


Koutek pro nejmenší návštěvníky Tonga.


Výběr typu oslavy je klíčový - odvíjí se od něj, co budou děti jíst a pít a samozřejmě také cena. Na typy se můžete podívat TADY. My jsme nakonec zvolili Karetu, hlavně vzhledem k jídlu - pro děti je připravena pizza, což mi připadá takové nejmenší "zlo" z toho, co je v nabídce. Správnou atmosféru oslavy pak dotváří popcorn. K základnímu balíčku jsme ještě přiobjednali pár ovocných mís a dětské šampaňské.Tip pro rodiče: Do haly obecně je zákaz přinášení vlastního jídla. Musím říct, že z jídelního lístku jsem nebyla nikdy moc nadšená - samá pěkně smažená dobrota. Časem jsme ale přišli na to, že mají velmi dobrou pizzu a v poslední době tam také narážíme na domácí polévky. A taky mají poměrně slušné kafe:-). Dají se tam koupit různé ovocné mističky, přesnídávky apod. Takže se občerstvíte celkem bez problémů.V ceně oslavy je vyzdobený narozeninový stůl, celodenní vstup do haly, poukázka na další vstup zdarma pro oslavence, žetony na autíčka, malý dáreček pro oslavence, balónky a hotová pozvánka ke stažení na webových stránkách. I když do haly platí obecně zákaz přinášení vlastního jídla, můžete si na objednanou narozeninovou oslavu přinést vlastní dort. My to využili, protože teta Týnka peče nejen krásné, ale také zdravější a strašně dobré dorty! A já teď přemýšlím, jestli jsem ho vyfotila... Byl totiž s motivem Kýšovi milované Tlapkové patroly.


Prolézací hrad dominuje celému prostoru.


Přestože je v rámci oslavy celodenní vstup, my jsme využili čas mezi 16 a 19 hodinou, to už se hala zavírá. Mezi pozvanými bylo pár menších dětí, jako například Kýšova sestřenice Kája, které jsou 2 roky. Ale i takhle malé děti si Tongo užijí - mají vyhrazený speciální koutek s balónky a jim věkově přizpůsobené klouzačky a prolézačky. Na celou tuto část dohlíží boží točící se chobotnice (mimochodem mě fascinuje dodnes). Ostatní děti už si (víceméně) bez rodičů užily oslavu po svém a my jsme prakticky jen dohlíželi na to, aby jedly a pily. A hlavně - aby si to pořádně užily!


Obrovská hala, ve které se park nachází, je plná dětských prolézaček, skákacích hradů, trampolín, lezeckých střech, míčového centra a spousty dalších atrakcí. To vše je laděné jako veliký mořský svět - hlavně díky krásně pomalovaným stěnám. Uprostřed haly se tyčí barevná věž, na kterou zatím pro Kýšu není úplně lehké vylézt. Cesta z ní je pak prostřednictvím docela extrémní skluzavky - teda pro mě extrémní:-). Největší dominantou je ale prolézací hrad - tam ta hrubá motorika dostává pořádně zabrat. Lezení z kopce, do kopce, skákání přes překážky, vyhýbání, podlézání, přelézání, průlez sítí, šplhání - snad všechno, na co si vzpomenete.Tip pro rodiče: Z hlediska finančního se má věc tak - pokud chcete svému prckovi dopřát narozeniny ve stylu skákací hrad, klaun a opravdu super party pro děti, Tongo vás vyjde lépe. Pokud dáváte přednost pár balonkům v obýváku a například s dětským karnevalem a tancováním doma, Tongo vás vyjde dráž. Zcela konkrétně - pozvaných bylo 6 kamarádů a kamarádek (199 Kč/dítě). Na 5 dětí má vstup zdarma jedna dospělá osoba, jinak každý dospělí zaplatí 119 Kč (vyplatí se celodenní vstupné). Za dodatečné občerstvení (káva, voda, čaje, ovocné mističky, dětské šampaňské) a kompletní oslavu jsme zaplatili okolo 3 000 Kč.
0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše