• martina

NASTAL ČAS FLÁMU PRO TÁTU A MÁMU - HINTERSTEINERSEE A ČARODĚJNÉ ODPOLEDNE

Třetí den našeho rakouského putování se nesl ve znamení božské snídaně u paní Gerti, nádherných hor, chuti se vykoupat a konečně - sluníčka!


Rakouská jezera nabízejí impozantní výhledy.

Naposledy jsem se moc nepověnovala ubytování, do kterého jsme dorazili poměrně pozdě a s majitelkou Gerti jsme se vlastně ani nesetkali. Třetí den jsme se probudili v malém, ale útulném pokojíčku s vlastní sprchou i toaletou a s malým balkónkem, který nám od rána servíroval klasický alpský výhled - slunce, sem tam bílý mráček a hlavně - hory! Ubytování jsme našli ve vesničce Dorf v Gästehaus Sillaber a měli jsme ho předem zamluvené přes booking.com. Na detail včetně ceníku se můžete podívat tady.


Paní Gerti byla ohromně milá už po telefonu a e-mailu. Pokud máte extrémně zlatou a milou babičku, tak jako já, můžete si představit, že mluví německy a máte paní Gerti. Snídaně byla skvělá - čerstvé pečivo, výborná káva a na přání udělaná vajíčka. Jo a taky domácí džem z brusinek - velká mňamka! Paní Gerti s námi popovídala (opravdu popovídala, ač moje němčina se ukázala jako fakt nic moc, Gerti mluví slušně anglicky) o našich plánech a pak nás ze snídaně propustila k našemu dnešnímu prvnímu cíli - jezeru Hintersteinersee.


K Hintersteinersee jsme to měli asi 20 minut autem, zaparkovali jsme kousek od něj a pak už si vychutnali asi dvouhodinovou procházku okolo jezera. Chvilku mezi lesy, chvilku mezi pastvinami, chvilku po břehu, mezi horami. Dneska je to téměř 2 měsíce, kdy jsme se vrátili, ale ten klid, který jsem měla v tu chvíli v sobě, je zpátky!


Křišťálově čistá voda přímo vybízí ke koupání. Její teplota však nikoli.

No a protože u Attersee a ani u jiného See to nedopadlo kvůli počasí, čas na koupačku přišel právě tady! Povím vám ale, že vykoupat se v takovém alpském jezeře není žádná sranda! Kdyby vás náhodou napadlo vlézt si do vody kdykoli a kdekoli, tak vězte, že je to trochu na pankáče - koupání povoleno za poplatek a pouze na vyhrazené pláži! No co, pro záběry a fotku klidně i za pár Euro a do osmnáctistupňové vody:-).


Krásné počasí drželo a naše další kroky vedly od ubytování k lanovce lyžařského střediska Wilder Kaiser - mimo jiné také domov Doktora z hor. A pokud jste někdy viděli alespoň jeden díl a vzpomenete si na okolní přírodu, tak přesně tak to tam vypadá. Detailnější informace o lokalitě Císařských hor najdete na webových stránkách wilderkaiser.info. U pokladny jsme koupili vstupenku a hurá nahoru - lanovkou. Cesta nahoru trvala poměrně dlouho a lanovka nás vyvezla do restaurace Hohe Salve, která svým návštěvníkům umožní překrásný panoramatický výhled. Samozřejmě jsme sedli ven a kochali se, a kochali se, a kochali se....


V Hohe Salve jsme si dali oběd - báječný vývar s nudlemi a štrůdl o velikosti zhruba celé šišky - nedokázala jsem ho ani sníst! A bylo mi to líto, protože byl božský! Během jídla jsme se dozvěděli, že sedíme na otočné plošině - zajímavé:-). Ještě o trochu zajímavější jsou toalety v restauraci - jsou totiž celé prosklené, takže i z tohoto místa si můžete užívat výhled. Ale není třeba se bát - výhled je jen směrem ven, dovnitř vidět není - alespoň to tedy tvrdily všechny cedulky na toaletách:-).


Výhled na Wilder Kaiser. Místo natáčení seriálu Doktor z hor.

Na vrcholu Hohe Salve najdete krásný starý kostel sv. Jana Křtitele - mimochodem nejvýše položený rakouský poutní kostel s úžasnou atmosférou. Navíc - právě byl svatebně vyzdoben, a to jsem si říkala, že svatba tady musí mít skutečné kouzlo. Jen si nějak nedokážu představit jet ve svatebních šatech lanovkou...:-). Kromě kostela jsme si na vrcholu užili krásné výhledy na asi 70 okolních třítisícovek, které jsme díky speciálnímu dalekohledu dokázali s přehledem najít a pojmenovat - jen jsme si na něj museli chviličku počkat, protože jsme nahoře nebyli jediní, ale bylo celkem plno.


Když jsme se dostatečně vynadívali, sjeli jsme lanovkou o kousek níž do areálu Hexenwasser. Toto centrum je otevřeno v letní sezóně (květen - říjen) a užijí si ho nejen děti! Je plné vodních atrakcí a atrakcí s čarodějnou tématikou, a to v krásném spojení s okolní přírodou. Hexenwasser je vlastně takový přírodní zábavní park, který hodně pobaví a taky trochu naučí. Velký benefit je ten, že celý komplex můžete bez obav procházet bosky a zkoušet všemožné bosé chodníky, které jsou k dispozici. Samozřejmě - s Kýšou bychom si konkrétně tuhle část užili víc a nejednou jsme si právě tady řekli větu "To by se Kryštůfkovi hrozně líbilo!", ale i sami dospěláci se tady na pěknou chviličku zabaví.


Alpská městečka a jejich tradiční architektura.

Krásný a hlavně konečně teplý podvečer jsme strávili prohlídkou městečka Söll - klasického alpského městečka plného tradičních alpských domků, krámků a restaurací. Navštívili jsme místní kostelík a už jsme pomalu mířili k našemu Gasthausu. Přestože to může vypadat, že jsme se celý den vozili lanovkami, zdání klame - asi v kombinaci předchozího dne, kdy jsme toho nachodili celkem dost už jsem byla poměrně unavená. Nikoli však můj muž, který cestou domů vytrvale hledal, kde ten večer hraje živá hudba. Štěstí se řekne německy Glück, a to jsem přesně měla, protože nehrála nikde, jinak bych si asi prvně zatrsala na nějaké alpské rytmy. Jen pro zajímavost, jak asi zní, mrkněte na youtube:-).


Část večera jsme strávili na balkonku u pivka a doutníčku a plánováním kudy tudy do Vídně. Čekal nás totiž poslední celý den a noc, a to se samozřejmě musí náležitě využít! Jo a abych nezapomněla - taky jsme se děsně těšili na snídani!0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše