• martina

Ostravské putování do druhohor

Ostravský Dinopark patří jednoznačně k těm nejkrásnějším u nás. A co se rozlohy týče, je největší. Náš podzimní výlet do druhohor byl perfektní. A protože jsme ho zvládli v týdnu, byli jsme v celém Dinoparku prakticky sami.Dinosauři budou nejspíš láska na celý život:-).

Ani na podzim se nebráníme venkovním aktivitám, právě naopak. Navíc září je posledním sezónním měsícem, kdy je otevřeno denně. V říjnu je park otevřený pouze o víkendech a od listopadu je už úplně zavřeno.


Tip pro rodiče: Celodenní vstupné za dospělou osobu je 150 Kč, děti od 3 let to mají za 100 Kč a mladší zdarma. Ve vstupném je už úplně vše - v Dinoparku pak nezaplatíte nic navíc. Ani za DinoExpres, ani za 3D kino. Snad jedině, že by vaše ratolest zatoužila po nějaké pěkné tetovačce:-). Peněženku samozřejmě vytáhnete u stánků s občerstvením. Na aktuální ceník mrkněte na webové stránky Dinoparku Ostrava.Therizinosaurus působí dost děsivě - o to víc Kýšu překvapilo, že je vlastně býložravec.

Hned za vstupní branou si na nás počíhal Therizinosaurus a první překvapení “Mami, přečti mi to, prosím!” Vůbec první návštěva jakéhokoli zařízení, kdy se Kýša začal sám od sebe zajímat o to, co je na cedulkách psáno. A tak jsme četli. Infotexty u dinosaurů jsou přizpůsobené dětem a také doplněné kvízovými otázkami, takže jsme tentokrát u dinosauřích exponátů trávili podstatně víc času.


“... Ale my jsme samozřejmě lovili zase menší kořisti, k čemuž nám sloužily tenké úzké zuby, které dokázaly naši oběť velmi rychle propíchnout. …”

Vedle občerstvení, které jsem musela nutně využít, protože jsem padala hlady, Kryštůfek hodně obdivoval jakousi klec. Nebyl v ní ale žádný dinosaurus. Tentokrát ho zaujala rostlina. Konkrétně Wollemi Pine - nejstarší rostlina na světě, která tu žila před 175 miliony let.Kluci přežili i raptoří útok - ujeli jim v autě:-).

Poté, co jsme v horní části parku obdivovali brachiosaura, gigantosaura a samozřejmě také dětské paleontologické hřiště, jsme dorazili k obří lavičce a stezce do dolní části. Ta byla pro Kýšu celkem dobrodružná - byla totiž částečně kamenitá, částečně ze schodů. Skoky dolů ho jen povzbuzovaly v tom, že je raptor, což mu vydrželo dobrou hodinu a chudáci všichni býložraví dinosauři, kteří se mu připletli do cesty.


Tip pro rodiče: Naše návštěva se nesla ve znamení minima lidí, a to nejen návštěvníků, ale také personálu. Je to prostě znát, že už je září. Z občerstvení bylo otevřeno jedno, nefungovalo 3D kino ani nejezdil DinoExpres. Pokud se rozhodnete navštívit Dinopark v těchto dnech (nebo naopak před hlavní sezónou), raději s tím počítejte. Pokud ostravský Dinopark navštívíte v sezóně, zvládnete se občerstvit v DinoGrilu (klasická nabídka klobás, párků v rohlíku, kuřecích nuget nebo hranolků) nebo třeba v DinoCafé. To jsme neotestovali, protože bylo zavřené.Kryštůfek raptorem.


V dolní části parku se můžete svézt DinoExpresem, ten byl ale v okamžiku naší návštěvy mimo provoz. Bohužel hlavně pro Kryštůfka, protože ten má samozřejmě tyto atrakce hrozně rád. Bohatě mu to ale vynahradilo dětské hřiště, na kterém jsme se museli chvilku zdržet.

Velké nadšení panovalo také z bludiště a ze sopky. Sice byl trochu zklamaný, že “nesoptí”, ale po vysvětlení, že je to jen jako, bylo vše v pořádku. V bludišti jsme se zasekli na poměrně dlouho. Bylo to hlavně tím, že jsme v něm byli úplně sami, takže jsme si zahráli na schovku, vzájemně se hledali a hlavně se snažili objevit překvapení, které je na jeho konci… Zkuste tam dojít:-).
Za delší zastávku stojí zamilovaní Alosauři. Stojí na břehu rybníka a okolo jsou moc pěkné pěšiny na projití. Kýša s Lukym se v nich schovávali a poctivě na mě bafali za každým stromem:-). Stejně jako celou stezku zpět do horní části. Na té jsme si nenechali ujít výhled z mostu, na který útočí Pteranodon. A taky krátkou odbočku k Edaphosaurům. Pro malé kluky ráj - Kýša lezl po kamenech, po kopcích a přestože měl ten den v nohách 15 kilometrů, jeho aktivita byla neskutečná.


Tip pro rodiče: Dinopark je rozdělen na 2 části - horní část je rovinatá a umím si představit, že pro kočárek je naprosto v pohodě. Se spodní částí je to už trochu horší. Je pod kopcem, který je doslova terénní. Umím si představit, že se to dá zvládnout, a to i bez nějakých větších problémů. Je ale dobré s tím počítat a být na to připraven!Pteranodoní útok na most.

Ostravský Dinopark má velmi zajímavě vyřešený východ - ven se dostanete jedině přes shop se suvenýry :-). To mě poměrně dost pobavilo, jak to mají chytře vymyšlené. Na druhou stranu chápu, že z něčeho park musí být živ :-). Žádný suvenýr Kýša nutně nepotřeboval (čemuž jsem se divila), ale přeci jen si jeden odvezl - od pána z personálu dostal paví pera. Do teď je mám v autě :-D.


Jestliže chystáte nějaký podzimní výlet, určitě doporučujeme si jeden říjnový víkend rezervovat právě pro tento Dinopark. Barvy podzimu mu jistě ještě dodají na kráse!
0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše