• martina

Před kamerou, za kamerou, někdo musí stát, jinak nebudu hrát

S každým dalším videem se objevuje čím dál víc otázek - jaké to vlastně je, takové natáčení? Baví vás to? Jak moc je to náročné? Tak se pojďte na jedno takové natáčení podívat:-).


Natočení půlminutového takzvaného "b roll" videa nám zabere v průměru 4 hodiny a následnou postprodukci, kterou už dělá manžel sám. A proč to vlastně děláme? Tato videa vidíme jako skvělou možnost, jak propagovat služby a produkty. Jsme přesvědčení, že mají velký potenciál. Naše videa slouží k tomu, abychom se nejen učili, ale také viděli a ukázali, jak vypadají výsledky.


Že budeme natáčet poznám většinou několik dní předem. Můj muž se totiž začne pohybovat po domě zvláštním způsobem (představte si trhané pobíhání okolo stolu, v kuchyni, vykukování zpoza rohů). U toho má samozřejmě kameru v ruce a na otázky typu "Co to děláš?" v zásadě neodpovídá. Často také nepřítomně sedí u stolu nebo kouká z okna a u toho si něco mumlá a zapisuje. Ano, hádáte správně - to se rodí scénář!


"Co to děláš?" Na tuto otázku se u nás v období tvorby neodpovídá:-).

O pár dní později se mě začne vyptávat na můj pracovní rozvrh. Je totiž potřeba sladit, kdy si můžu dovolit být tak do jedné ráno vzhůru - den po natáčení ideálně nemůžu celý den školit nebo jet brzy ráno pryč, byla bych utahaná. Hledáme takový večer, kdy jsou moje aktivity odpolední nebo nenáročné.Večery pak vypadají velmi podobně. Buď máme možnost dát Kryštůfka k babi a dědovi, nebo se zkrátka točí, až když jde Kýša spinkat. Obvykle ho vypravím do postýlky a přečteme pohádku. V tu chvíli už se z našeho domu stává menší ateliér. Luky připravuje světla, stěhuje nábytek a dělá komplexní úklid místa, které zrovna točíme (jo, tohle je příjemná část:-)).


Důležité také je společně projít scénář, který vymyslel. Nad lahvičkou Plzně se bavíme o tom, co je reálné, co je sice pěkné, ale nereálné a co je úplně mimo - a to hlavně z pohledu toho, co zvládnu. A pak už jdeme na první scénu.


Namalovat se, vybrat vhodný outfit - to je samozřejmost. Alespoň se člověk občas vyfešákuje i doma. Přiznávám, že běžně doma chodím v teplákách:-D.Do třicetivteřinového videa točíme průměrně 13 scén. Některé jsou jednoduché, některé jsou lahůdka. Nutno dodat, že i ty jednoduché točíme obvykle několikrát. Protože pro mého muže není "dobrý" použitelný. Musí to být "skvělý", "perfektní", nebo případně "super" taky ještě jde.


"Tak, teď si dej tu kostku ledu na palec a až řeknu teď, tak do ní cvrnkni a tref se do sklenice." Tak určitě...

A teď trochu čísel:

- průměrné natáčení trvá asi 3 - 4 hodiny

- nejvíc opakování u jednoho záběru je (zatím)16

- tento typ videí točíme cca 2 - 3x do měsíce

- promyslet celý b roll trvá asi 3 hodiny

- následná postprodukce zabere cca 5 hodin


A jak se líbí vám? Podělte se s námi v komentářích, dejte like na youtube nebo se staňte odběrateli. Každá zpětná vazba je pro nás důležitá!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše