• martina

PODZIMNÍ RELAX V TEPLE - AQUALAND MORAVIA

Je to asi měsíc, kdy na mě na facebooku vyskočila reklama na Aqualand Moravia, která hlásala, že děkuje svým fanouškům za získané ocenění a nabízí jim celodenní vstup za zvýhodněnou cenu. My taky děkujeme a vyrážíme!Po předchozích zkušenostech jsme věděli, že pokud si chceme opravdu zarelaxovat a užít si klídek, nemá moc význam jezdit o víkendu nebo ve státní svátky. Zároveň je fajn se podívat na webové stránky Aqualandu, kdy mají různé animační programy a akce. Na stránkách také najdete informace o průměrné návštěvnosti v jednotlivých dnech týdne - šikovná pomůcka ZDE.


Nám naše návštěva vyšla na pátek a bylo to super - téměř prázdné bazény, žádné fronty, ticho a klid:-). Protože jsme si koupili vstupenky na e-shopu, nemuseli jsme ani nijak dlouho čekat na pokladnách - v e-mailu jsme našli lístek obsahující čárový kód, paní pokladní si ho naskenovala z telefonu a bylo to - jednoduché, rychlé a ještě lesy šetřící, protože vstupenku nemusíte tisknout. Dorazili jsme krátce po desáté a bylo to akorát - Aqualand otevírá v 10 hodin.U pokladny vás vybaví čipovými hodinkami - černé pro dospělé, zelené pro děti. Čipové hodinky jsou dost podstatná věc - uvnitř v Aqualandu vůbec nepotřebujete řešit peníze a vše načítáte právě na hodinky. Po celý den vám na ně načítají útratu v kavárně, restauraci nebo třeba bazénovém baru. Celkovou útratu pak platíte při odchodu na pokladně. Prvně je ale použijete u trezorových skříněk nebo skříněk na oblečení, díky nim si vybranou skříňku odemknete i zamknete. My jsme s sebou vezli telefony a GoPro kameru, takže jsme využili i trezorové skříňky. Ty se nachází ještě před vstupem do samotných šaten, hned pod schody. Následně se k nim v pohodě dostanete i v plavkách, takže když jsme potřebovali točit nebo fotit, nebyl žádný problém si pro věci doběhnout, použít a zase vrátit.


Pomocí čipu nakoupíte i v obchůdku, okolo kterého procházíte do šaten. Trn z paty vám může vytrhnout v případě, že zapomenete nějakou koupací pomůcku. U nás to tentokrát byla koupací čepice (obvykle ji Kýškovi dáváme do venkovních bazénů, pokud je chladno). Sehnali jsme a po chvilkové debatě o tom, že gumovou kačenku opravdu koupit nemusíme, hurá do bazénu.

Aqualand Moravia je velmi přehledně rozčleněn a i přes svůj bídný orientační smysl jsem neměla problém vydat se někam sama (což opravdu občas mívám a například obchodní domy, které neznám, jsou pro mě samotnou noční můra...). Jakmile projdete ze šaten přes sprchy (ano, musíte se před vstupem osprchovat), ocitnete se před centrálním vnitřním bazénem. Po levé ruce najdete malé bazénky pro děti a vstup do relaxační zóny. Po pravé ruce druhá dětská zóna a tobogány.První, co obvykle řešíme s Kýškou je to, kam dát všechny věci, co s sebou máme. Vzhledem k návštěvnosti a neobsazenosti lehátek jsme volili variantu zabrání konkrétního místa na lehátku, kde jsme věci nechali. Na lehátkách jsou ale umístěny cedulky, které nabádají, že v okamžiku vysoké obsazenosti není toto chování v pohodě a že na věci se používají všudepřítomné fochy. Poslední úpravy, rukávky na ruce (Kryštůfkovi) a první naše cesta vedla k bazénovému baru. Kryštůfek se cákal, my si vychutnali jedno pivko a konečně z nás trochu opadla ta skoro tříhodinová cesta.


Ve všech bazénech v Aqualandu je termální voda o teplotě 30°C, v některých relaxačních bazénech dokonce teplejší. I díky tomu je velmi snadné trávit v bazénech většinu času. Pro představu - do bazénu jsme přišli asi o půl jedenácté a s pár přestávami jsme odjížděli po devatenácté hodině. I teplota vzduchu je příjemná, takže se opravdu dá celý den strávit v plavkách.


Tip pro rodiče: Do velkých bazénů nemají vstupovat děti do 3 let. K jejich zábavě je tady dětské brouzdaliště, do kterého mohou děti od 1 roku. Naopak tam mají vstup zakázaný dospělí (dítě do 100 cm samozřejmě můžete doprovázet). V celém areálu je zákaz používání kruhů - jako vhodnější pomůcky k plavání jsou propagovány rukávky, koupací vesty a nebo pěnové pásky. Pravidla dodržujte důsledně - plavčíci, kteří svou práci dělají opravdu svědomitě, vás na ně velmi rychle upozorní. My jsme si nevšimli zákazu vstupu do dětského brouzdaliště a posadili jsme se tam - venku jsme byli do minuty, což je ale naprosto v pořádku.


V hlavním vnitřním bazénu, který je zároveň i největší, je velká spousta lákadel - z velké části je lemovaný lehátky ve vodě, na kterých si můžete vychutnat perličkovou lázeň, užít si trochu srandy v proudu divoké řeky nebo si zablbnout ve střídavě se zapínajících gejzírech, které z bazénu tryskají. A jeden pro mě příjemný detail - všude stačíte! Což oceníte v okamžiku, kdy s sebou máte Kýšu:-) nebo podobného raracha. Proplavat celý velký vnitřní bazén nám v pohodě vystačilo na třičtvrtě hodiny zábavy. Pro Kýšu byly největším dobrodrůžem mosty, a protože měl téměř permanentně na sobě křidýlka, v klidu jsme čekali ve vodě, až se projde nahoře a skočí za námi z druhé strany.Po první hodince se od nás odpojil tatínek a šel vyzkoušet tobogánový svět a my jsme se odebrali do dětských bazénků, které jsou plné atrakcí. Stříkací pistole, vodní děla, možnost utahovat kohoutky, vyzkoušet skluzavku, to vše nám zabralo minimálně hodinu! Jen pozor - do většího dětského brouzdaliště mají dospělí tak trochu vstup zapovězen - voda je zde upravena i pro nejmenší děti a jako rodiče vás v ní nechají maximálně po kotníky, ale žádné velké válení.

Vyzkoušet svět tobogánů zatím pro Kryšfůfka moc není - ne, že by na ně nesměl, ale nechtěl. Z nějakého důvodu má z nekonečně se tvářící roury, která padá Bůh ví kam zatím respekt.


Tobogánový svět tak pro mě a Kryštůfka začal a skončil mírnou skluzavkou. Luky si ho ale užil! Vzhledem k počtu lidí nebyly žádné fronty ani tady a my se docela fajn bavili nad pózami, v jakých se nám zjevoval. Tobogány totiž můžete sledovat z 2 různých pater - úplně nahoře máte krásný rozhled na účkový tobogán s kruhy, z prostředního patra pak koukáte přímo do trychtýře. Nejvíc času jsme ale strávili chozením dole a čekáním, odkud nám tatínek vyjede.


Tip pro rodiče: Tobogánový svět je omezen výškou - má-li vaše ratolest do 100 cm, prakticky si ho neužije. Pár skluzavek a tobogánů lze využít s výškou 110 cm, ale většina je otevřená až od 120 cm. Máte-li většího potomka a nejste-li na tobogány, vezměte mu kamaráda. Hodně atrakcí se dá sjet na kruzích pro 2 nebo pro 3 a bez parťáka vás na ně nepustí.


Než jsme se nadáli, bylo půl jedné a Kýša se začal ozývat, že má hlad. Rychle na lehátka, Kryštůfka převléct do suchých plavek a jdeme do restaurace. Ta se nachází v prvním patře a s přehledem se tam najíte za celkem normální ceny - polévka 49 Kč, druhé jídlo z nabídky lehce přes 100 Kč. Uvítali jsme i výběr zeleniny a dětských jídel. Samozřejmě i lákadel typu hranolky (no dobře, tentokrát si je i Kýša dal). V restauraci bylo trochu chladněji a byla jsem ráda, že jsme Kýšku převlékli do suchého. Ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že tričko by s přehledem unesl.


Hned po obědě jsme rovnou navštívili kavárnu v patře, přímo nad restaurací, aby se nám s Lukym náhodou nestalo, že bychom na lehátkách vytuhli. Takže 2x kávu s sebou a nechat si chvilku slehnout - hned po jídle se přeci do vody nechodí. Kýšovi jsme na lehátko vzali vodní omalovánky a nechali ho, ať se chvilku věnuje umění.Tip pro rodiče: Do celého areálu Aqualandu je zakázáno nosit vlastní jídlo. Návštěvě restaurace se tedy nevyhnete. Máte-li doma kojence na příkrmu a nevezmete jídlo ani pro něho, najdete v restauraci nabídku Hami příkrmů. Viděla jsem ale několik maminek, které si evidentně pro kojence přinesly vlastní jídlo a v restauraci si ho nechaly ohřát. Restaurace je velmi příjemná, jídlo chutné a výběr veliký - drůbeží maso, ryby, červené maso, různorodé přílohy, vegetariánské jídlo a celkem velký výběr zeleniny. Jak ale zmiňuji výše - v restauraci je trochu chladněji, vybavte dítko župánkem nebo alespoň suchými plavkami a tričkem. Ani my si župany nevzali, ale já bych ho úplně klidně unesla. Navíc - obědvat v plavkách je trochu zvláštní, tak jsem se alespoň zabalila do ručníku.


Po "poledním" odpočinku jsme se vrhli zpět do bazénu a konečně si užili i venkovní koupání. Z vnitřního bazénu se totiž dá proplavat ven, kde je také termální voda a venkovní koupání si tak užijete i ve studenějších dnech, než byl. Bylo dokonce takové teplo, že jsme ani nevyužili zakoupenou koupací čepici pro Kýšu. Venkovní bazén je, stejně jako ten vnitřní, také plný lehátek na bublinkovku, skákacích částí, kde si můžete udělat své soukromé vlnobití a částí, kde si můžete jen tak zalenošit v sedě nebo v leže. Díky venkovnímu teplému počasí neměl venkovní bazén až takové kouzlo, jako když se teplota blíží nule a z bazénu se krásně páří, ale i tak jsme v něm nějakou chvíli strávili.


Ve venkovní části Aqualandu také najdete dva skutečně teplé termální bazény, které se jmenují Romulus a Remus. Teplota v nich se pohybuje okolo 37°C a doporučená doba lenošení v nich je 5 minut, což s Kýšou byl problém dodržet, protože si v takhle teplé vodě dost užíval. Naproti tomu Lukyna jsme tam nedostali - nechtěl by se totiž vrátit do studenějších bazénů:-). Nutno říct, že návrat byl trochu léčba šokem a Kýša si chvíli výskal, že to studí, ale brzy jsme si znovu zvykli. Ono to zase až takový šok není - přeci jen má voda 30°C. Do běžného bazénu by se nám lezlo hůř.

Kryštůfek má pravidelnou potřebu navštěvovat dětské části a pro obměnu jsou v Aqualandu k dispozici dvě. I druhá dětská část je brouzdaliště, jen má jiné prvky než první - malý vodotrysk, miniskluzavku a bazény položené v jiné výšce. Přechod mezi nimi je vybaven kopcem, po kterém teče voda a slouží jako extraširoká skluzavka. A samozřejmostí je příjemně teplá voda. Tato druhá část sousedí se suchozemským dětským koukem, kde jsou židličky a stolky na dětský odpočinek a nechybí ani hrací kout plný kuliček. Nutno ovšem podotknout, že v době naší návštěvy si tam žádný prcek nehrál - všichni dávali jasně přednost koupání.


Tip pro rodiče: V celém Aqualandu Moravia je termální voda, což se projevuje nejen na její teplotě, ale také na blahodárných účincích, které má. Blahodárně působí nejen na psychiku (potvrzuji!), ale také na pohybový aparát, kožní potíže atd. Mrkněte na informace o termální minerální vodě TADY.


Celý den v Aqualandu uteče doslova jako voda a když už jsme začínali být příjemně unavení, začalo se venku stmívat. Tatínek nám ještě odskočil na tobogány a my se naposledy prohřáli v relaxační zóně ve vnitřních termálních bazénech a byl čas odjezdu. Zrelaxovaní a příjemně ospalí jsme před sebou měli ještě necelé 3 hodinky cesty, které nám Kryštůfek prospal a neprobudil se, ani když jsme dorazili domů. Ráno vstával s tím, že se mu zdálo o tobogánech (na kterých nebyla) a o té bezvadně teplé vodičce. Pokud chcete svým dětem dopřát tobogánové sny, určitě vyražte. My Aqualand Moravia doporučujeme všema deseti na rukách i nohách! A protože je to fakt, máme už koupené lístky, abychom se tam mohli co nejdřív vrátit!0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše