• martina

Pohádkový Lipa Land

Miluju knížky! Všechny! A jsem přesvědčená o tom, že kdo čte, ten se pořád rozvíjí. O benefitech čtení dětem jsem psala už několikrát, takže se nebudu znovu opakovat, ale vězte – je jich spousta! Ale taky je potřeba si říct, že někdy jsem fakt unavená a zralá tak akorát na to, abych taky jen poslouchala. A když nemůže tatínek, tak velmi rádi využíváme Lipa Land AUDIOKNÍŽKY od @lipaland_cz!


Orientace v aplikaci je díky jasnému členění velmi snadná.

V POHÁDKÁCH si můžete vybrat, jestli budete číst, poslouchat a nebo vyprávět podle obrázků.

Audioknížky najdete v aplikaci v základní sekci POHÁDKY, která vám po označení nabídne podsekce KNÍŽKY, AUDIOKNÍŽKY, OBRÁZKOVÉ KNÍŽKY. A my se dnes zaměříme na AUDIOKNÍŽKY, protože to je přesně ta správná sekce, která řeší situaci popsanou výše :-).


Stejně jako všechno v Lipě – i audiopohádky jsou členěné do jednotlivých světů. Vybírat si tedy můžete ze světa Království, Velkoměsto, Kouzelníci, Vesmír a Piráti. Kryštůfek má teď hodně v oblibě vesmírnou tématiku, takže v tuto chvíli se zaměřujeme hlavně směrem do vesmíru :-).


Audioknížky jsou, stejně jako vše v Lipě, členěny do jednotlivých světů.

Detail pohádek si zobrazíte kliknutím na jejich ikonu v hlavní nabídce světů. My jsme si zvolili pro ukázku pohádky Psáno ve hvězdách. Ať už jste zvyklí se svými ratolestmi usínat, nebo naopak usínají sami, je určitě dobré vědět, o čem pohádka je. A to si právě můžete přečíst ve shrnutí. Obrovskou výhodou Lipa Landu je pro nás také to, že i když pohádku pustím a jdu se například vykoupat tak vím, že do mého návratu Kryštůfek neuslyší žádné reklamy. Prostě jen POHÁDKU :-).


Před samotným spuštěním si můžete přečíst, o čem pohádka je. Máte také na výběr, zda chcete číst nebo poslouchat. A nezapomeňte se podívat na ikony rozvíjených dovedností!

Máte-li doma rychlousínací dítko, můžete u audioknížek ovlivňovat to, jak dlouho budou hrát. Například námi zvolená pohádka má k dispozici 6 kapitol a je 25 minut dlouhá. V horní části obrazovky vidíte průvodní obrázek a nad ním číslo kapitoly a její název. Šipkou vlevo (předchozí kapitola) a vpravo (další kapitola) můžete libovolně posouvat, stejně tak na časové liště pod obrázkem. Hodí se – Kýša si občas v pohádkách oblíbí jednu konkrétní část a chce ji slyšet hned několikrát :-). Věřím, že to dobře znáte :-).


Nastavení času a kapitol - velmi užitečná věc, hlavně když i vy "melete z posledního" :-).

Pod časovou lištou už je pak samostatné nastavení počtu kapitol, které chcete poslouchat. Já ho využívám hlavně když vidím, že nejen Kýšovi se zavírají oči únavou. Pomocí znaků – a + si zvolíme například 2 kapitoly a vím, že do 10 minut se přehrávání samo ukončí. A my můžeme klidně chrnět až do rána:-). Lipa Land si nyní navíc můžete stáhnout do svých zařízení na 3 měsíce zdarma - stačí využít TENTO ODKAZ. Přejeme vám krásný poslech a dejte nám vědět, která pohádka je ta vaše nejmilovanější!Tip pro rodiče: Máte-li doma malé miminko, může i pro vás být Lipa Land super. Kromě AUDIOKNÍŽEK totiž obsahuje i celou řadu relaxačních zvuků, tzv. šumů, které pomáhají miminkům s usnutím. Kýša má v oblibě bouřku – tedy ne že by usínal za jejích zvuků, ale rád si vybírá mezi jejich krásnými animacemi a pouští si, co se za obrázky skrývá. Ale to jen na okraj – o sekci RELAXACE zase někdy příště.


A takhle to u nás občas dopadne :-).

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše