• martina

Relaxace s Lipa Landem

Zrovna nedávno přišla u známých s malým miminkem řeč na to, jak Kýša usínal, když byl maličký.

Velmi často nám pomáhaly relaxační zvuky – a přišli jsme na to úplně náhodou. Luky uspával a já

vedle vytáhla vysavač a začala jsem uklízet. A po zapnutí vysavače bylo za malou chviličku hotovo.

Párkrát jsme pak využili fén a pak nás napadlo, že určitě existuje aplikace, kde by podobné zvuky byly. A skutečně jsou! Konkrétně v aplikaci Lipa Land @lipaland_cz najdete relaxačních zvuků celou řadu!Relaxační zvuky najdete v Lipa Landu hned na úvodní straně aplikace. A stejně jako jsou všechny ostatní kategorie členěné do jednotlivých světů, i tady najdete tematické propojení. Čekají na vás relaxační zvuky z Království, Velkoměsta, Kouzelníků, Vesmíru i Pirátů. Kromě světů také nahoře vidíte přehled zvuků, které jste měli puštěné naposledy.Důležitým pomocníkem v relaxačních zvucích vám mohou být filtry. Ty zapnete (a případně také

vypnete) velmi jednoduše v tlačítku kroužku s třemi tečkami v pravém horním rohu (klasické grafické tlačítko pro nastavení). V úvodním náhledu máte k dispozici úplně všechny relaxační zvuky. Pomocí těchto filtrů si mezi nimi můžete vybírat podle toho, co se právě s prckem chystáte dělat. Čeká vás hodinka vybarvování, stříhání nebo nějaké další činnosti, kde byste rádi podpořili soustředění? Není problém – Lipa Land vám nabídne přesně ty zvuky, které jsou pro podporu soustředění vhodné. A můžete se inspirovat rovnou v Lipa Landu – například aktivitami Kreslíme do písku nebo třeba Abeceda z mého těla!


Pro prcky může být čas strávený u relaxačních zvuky prospěšný i z hlediska emočních kompetencí. Přeci jen – jedná se o čas, kdy neposlouchají žádný text, nesoustředí se na nic jiného a tak jsou jen „sami se svou hlavičkou“. Samozřejmě – děti by na tuto chvíli měly být naladěné a pokud doma máte (tak jako my☺) správného akčňáka, možná si teď ťukáte na čelo a myslíte si cosi o bláznech. Ale věřte, že i s klasickým akčňákem je to možné. My tyhle chvíle s chutí využíváme třeba na drbání po zádíčkách☺.


Kromě zvuků podporujících soustředění tu najdete také ukolébavkové melodie pro lepší usnutí a

sladké sny. A nebo již v úvodu zmíněné šumy – například náš oblíbený vysavač. A ptáte-li se na

výhodu Lipa Landu oproti aplikacím s šumem, které se dají stáhnout, tak odpověď mám – Lipa je bez reklam! Přála bych vám vidět náš výraz, když se Kryštůfkovi před lety přehrával v ložnoici šum, my koukali na to sladce spící miminko a najednou do toho všeho zařval Alzák cosi o Black Friday ☺.


Po uplatnění filtru zůstanou v jednotlivých sekcích pouze zvuky, které odpovídají tomu, co jste si vybrali. Chcete-li filtr zrušit, stačí se vrátit do nastavení a označit Bez filtru. A vše je zpět.

Taková malá vychytávka – na první pohled poznáte, zda máte filtr zapnutý nebo vypnutý. Pokud je uplatněný, je ikona nastavení modrá s bílými tečkami. Pokud jsou zvuky v původní podobě, je tlačítko nastavení bílé s modrými tečkami.


Jednoznačně nejoblíbenějším zvukem jsou u nás teď zvuky bouřky. Čas od času se přes nás nějaká přežene a to pak slyším "Mami, bude dneska zase taková bouřka, že mě budeš radši držet za ruku?" Po všech těch vedrech vnímám mírné bouřky jako osvěžující záležitost! A Kýška to

má úplně stejně. Navíc se ještě připojuje takový ten hezký strach - když se sice bojíte, ale

vlastně je to taky děsně vzrušující! A když bouřky nepřichází a ten tlak z vedra už je opravdu

veliký, tak si je prostě pustí:-). A za ruku se budeme držet tak jako tak!


K bouřce (a jakémukoli jinému relaxačnímu zvuku) můžete přidat ještě jakýkoli další z výběru

ve spodním řádku. Celkem můžete zvolit 3 navíc a samozřejmě je pomocí červeného koše

vpravo zase vypnout. Na lince od ikony zvuku ke koši pak upravujete hlasitost pro každý

konkrétní zvuk zvlášť.

Tato funkce se dá poměrně dobře využít i jako taková malá hra – necháte drobotinu vybírat,

které zvuky k sobě například tematicky ladí. Například déšť k bouřce a podobně. Taková

hezky zklidňující aktivita☺.Každý zvuk můžete vpravo u jeho názvu označit srdíčkem. Tak jej uložíte do oblíbených a

máte ho ihned po ruce v Nastavení – Oblíbené. Tímto způsobem si můžete vytvořit seznam

nejoblíbenějších zvuků a samozřejmě také těch, které bezpečně fungují☺.


U každého zvuku najdete vpravo nahoře modrý mráček se světlou šipkou. Přes ten můžete zvuk jednoduše uložit (stejně tak ukolébavky nebo třeba pohádky) a tyto stažené zvuky pak pouštět

například i v režimu letadlo. Zkrátka kdykoli, kdy nejste připojení k internetu.

A jestli ještě teď vzpomínáte na povídání v úvodu tohoto článku, tak jsem zmiňovala vysavač. Pokud máte doma kromě batolete také miminko a chcete nějaký uspávací šum vyzkoušet, hledejte ve filtru pod Šumy. Konkrétně vysavač se skrývá pod názvem Vesmírná loď☺.

V sekci Relaxace se toho dá vymyslet opravdu hodně a určitě se nevyplatí ji podceňovat! My to tedy radši neděláme a poctivě relaxujeme, protože i ta relaxace je prostě s Lipou zábava! Stahujte nyní a získáte 3 měsíce zdarma :-): https://lipaland.app.link/hola-sova_blogV Nastavení a Staženém obsahu najdete vše, co si pomocí symbolu "stažení" uložíte. Velmi výhodné právě do letadla, pokud nechcete čerpat data v zahraničí nebo třeba i na případy, kdy chcete nechat zapnutý telefon s šumem v pokojíčku a zároveň se bojíte, aby prcka nikdy nevyrušil třeba hovorem. Takto stažené zvuky pak najdete na úvodní straně aplikace (v úvodním dlaždicovém rozhraní Hry, Pohádky,Aktivity, Relaxace), v Nastavení – Stažený obsah.

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše