• martina

STEAMPUNKOVÉ KOUPÁNÍ V LIBERECKÉM BABYLONU

Liberec my máme strašně moc rádi! Je to taková naše záchrana, když už opravdu nevíme co by... Botanická, ZOO, IQ Landia, Ještěd... A je toho ještě mnohem, mnohem víc! Při naší poslední návštěvě jsme si vybrali Aquapark a Lunapark v Centru Babylon.


Naproti hlavnímu vstupu do aquaparku - steampunkové varhany.

Centrum Babylon najdete hned u sjezdu z dálnice a celkem v pohodě zaparkujete v jeho parkovacím domě. Velmi praktické, protože zejména v zimě nemusíte řešit to, že s sebou do Centra Babylon berete bundy. Ty jsme tedy nechali v autě a jen v mikinách vyrazili.


Pokud jste v libereckém Babylonu nikdy nebyli, je možné, že vás tento koncept poněkud překvapí. Vlastně ani nevím, k čemu ho přirovnat - je to takové městečko ve městě, ale je pod střechou. Takže když ho procházíte, máte pocit, že jdete ve městě po ulici, jen jste v budově. Chodníky, pouliční osvětlení, různé obchůdky, kavárny - to vše je součástí babylonských ulic. Jen se připravte na to, že vypadá trochu jako město duchů - hodně prázdných obchodů a v současné chvíli také předělávek a uzavírek. Takové hlavní taháky jsou Aquapark, IQ park a Lunapark.

Jako v každém uzavřeném (a vlastně když o tom tak přemýšlím, tak i otevřeném :-)) prostoru mám potíže se orientovat. Naštěstí můj muž to zvládá podstatně lépe a navíc jsou všude barevné ukazatele AQUAPARK, takže se stačí nechat vést. A navíc ho prakticky nemůžete minout, protože z uliček do něj přímo vidíte. Poměrně výhodné, chcete-li si ověřit, kolik je uvnitř lidí a jestli třeba návštěvu neodložit. Za chviličku jsme stáli u pokladny a těšili se dovnitř.Tip pro rodiče: Aquapark je otevřený ve všední dny od 10 hodin do 21 hodin. V pátek a v sobotu o hodinu déle, stejně tak aktuálně teď po dobu jarních prázdnin. My máme ve zvyku si tyto věci vždy předem ověřovat, pokud to máte stejně, využijte TENTO ODKAZ. Rovnou vás dostane na otevírací dobu.První část - bazén a jeskyně (po levé straně).

Jako v téměř každém aquaparku - po zaplacení vstupného na nás čekaly společné šatny vybaveny dostatečným počtem převlékacích kabinek, zatím žádné fronty - paráda! Na můj vkus byl už v šatně poměrně silně cítit chlór a patrně jsem nebyla jediná, protože ve sprchách nás "vítal" plakát, který výrazný chlorový zápach vysvětloval. Umístěný je i na webu, konkrétně TADY. Stojí za to s tím počítat, protože pokud jste vy nebo děti citlivější na chlór, návštěvu upřímně nedoporučuji. My nijak zvlášť citlivý nejsme, ale občas jsem měla pocit, že bych se potřebovala vyvětrat.


Samotný vstup do bazénu je pro nás vždycky svým způsobem kouzelný, protože to, jak se Kýšovi rozzáří očička je zkrátka neuvěřitelný! A v tomto Aquacentru to je ještě o trochu víc kvůli tomu nádhernému prostředí! Celý Aquapark je vyveden jako jedna velká povídka od Julese Verna, samozřejmě s vodní tématikou.Tip pro rodiče: Vstupné se platí bez ohledu na velikost prcka - pro ty nejmenší symbolicky 20 Kč. Na ceník vstupného mrkněte TADY. O pár desítek korun se liší pátky, soboty a státní svátky a stejně tak o pár desítek korun se liší celodenní varianta vstupného od ostatních. My navštívili Aquapark o víkendu zaplatili jsme celodenní variantu - 2 dospělí a 1 dítě do 140 cm v rodinném balíčku za 840 Kč. A pozor - do bazénu mají vstup zakázán děti mladší jednoho roku!Pohybovat se můžete v rámci dvou hlavních částí. První, do které ze sprch vejdete, je veliký bazén, který je po straně lemovaný jeskyněmi. Těmi můžete libovolně proplouvat a hledat v nich vířivé bazénky a skluzavkovou dráhu pro děti. Ta se Kýšovi hodně líbila, a to i přes to, že z jeskyní byl trochu nervózní. Je tam přítmí a občas se tam trochu bál. Jo a tu skluzavkovou dráhu si můžete projet i jako dospělí, docela jsme se pobavili:-).


Dětské brouzdalště v části s tobogány.

Druhý bazén je pak takové mini tobogánové centrum - ústí tam všechny čtyři tobogány, užít si tam můžete divokou řeku, vodní houpačku a vůbec - celkově je tam víc dětského vyžití. Kryštůfek si užíval plavání, ale hlavně bezrukávkový pohyb v dětském bazénku. Na celý druhý bazén dohlíží krásně udělaná chobotnice zavěšená u stropu a spousta dalších mořských tvorů - rybičky, koníci, medůzy, prostě nádhera.


Dětské centrum tvoří dvě brouzdaliště, které jsou vzájemně propojeny skluzavkou a schůdky. A tam jsme si s Kryštůfkem opravdu užili. Luky šel zkusit tobogány a my se zatím tetelili v brouzdálku. Kýša si s sebou sbalil svou sérii žraloků a velryb, takže měl o zábavu postaráno.Tip pro rodiče: Do tohoto aquacentra se klidně můžete vybavit vlastním jídlem. Jen si dejte pozor na vymezené zóny pro jeho konzumaci. Jednu, vybavenou stolky, najdete jako terasu nad druhou částí. Druhá je u restaurace v patře nad bazény.Nad celým druhým bazénem najdete odpočinkovou zónu, kde si můžete pohovět na lehátku a nebo si dát u stolu sváču. My jsme tam chvilku zakotvili, dali si banán a šli jsme se podívat, jak vypadá místní restaurace. A musím říct, že nás docela mile překvapila - domácí polévkou, poměrně širokým výběrem salátů, sendvičů, baget, vše čerstvé a skvěle vypadající. A samozřejmě tam nechybí smažené zlo:-D.


U restaurace je ještě jedna skvělá věc - krásný vodní hrad. Ten si Kryštůfek strašně užil. Spousta vodotrysků, kohoutků - pro děti úplně skvělá interaktivní zábava. Počítejte s tím, že dítě pak budete muset zahřát - voda u hradu není nejteplejší, ale zároveň není hrad koncipován tak, aby děti ve vodě jen tak posedávaly, ale hýbaly se. Takže nějakou dobu se to určitě dá vydržet. My jsme Kýšu stáhli v okamžiku, kdy měl krásně promodralou pusinku a rovnou jsme zamířili do ohřívárny.Tip pro rodiče: voda v bazénech má okolo 28° C, vzduch bude o něco teplejší, ale ne o moc. Vezměte svým ratolestem raději župánek, abyste je při pobytu mimo vodu mohli trošku zahřát. Je dobré s tím počítat.Dětský vodní hrad u stánku s občerstvením.

Ohřívárna - velmi příjemná a tak trochu zastrčená místnost (možná díky tomu byla pořád prázdná). Najdete ji u vstupu do saunového světa a můžete se tam krásně prohřát. Kromě tepla je tam i příjemné prostředí. Všechny sedací plochy jsou vyhřívané, takže jsme je využili k polehávání a pořádnému vyhřátí. Místnost jsme opouštěli asi po půlhodině, kdy Kýšova pusina dostala zase normální barvu:-).


Celý aquapark je krásný v tom, že prakticky nemusíte vylézt z vody. Celý jsme ho ještě asi dvakrát proplavali a centrum se začalo poměrně rychle plnit - zavírali sjezdovky. Sbalili jsme Kýšu, využili sušák plavek, protože jsme se domů ještě nechystali a zamířili do Lunaparku.Tip pro rodiče: Vstup do Lunaparku si děti užijí odhadem tak od 2 let. Atrakcí pro úplné prcky tady moc nemají, ale umím si představit, že už dvouletý špunt se v hradu vyblbne. Vstupné je 150 Kč každý nad 100 cm. Využili jsme rodinou vstupenku 2 + 1 za 330 Kč. Kompletní vstupné najdete TADY.Lunapark je ve stylu staročeské pouti.

Lunapark v Babylonu je místo, kde můžete navštívit nefalšovanou pouť a ještě něco navíc - trochu té moderny:-). Jednoznačný prim u Kýši měl obří dětský prolézací hrad s požárnickou tyčí a klasické pouťové houpačky. Kromě toho můžete děti povozit na řadě kolotočů, autodromu, elektrickém býkovi a využít řadu dalších atrakcí. Věřte, že nudit se rozhodně nebudou!

V přízemí Lunaparku jsme si ještě chvilku užívali minigolfové hřiště a "sestřelovací" hry, které Kýšu nesmírně zaujali. Koncept prostý, ale o to víc funkční - v kulisách jezdí postavičky a sestřelují se balonky.


Už bylo ale víc než jasné, že je toho na to naše prtě prostě trochu moc - únava mu koukala z očí a jako vždy, když je unavený, je rovnou i protivka:-). Takže to dneska z Liberce stačí - ještě kávu džusík u stolečku v jedné z babylonských restaurací a byl čas vyrazit k autu. Jak jsem ale psala na začátku - Liberec je pecka a vidět a zažít tam toho můžete opravdu dost. Takže příště třeba ze ZOO, už na nás jde jaro:-).0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše