• martina

TROPICAL ISLANDS

Poměrně dlouho jsme nestrávili víkend jen tak sami tři někde dál a ideálně včetně noci. Takhle nějak začínalo naše uvažování o tom, co podnikneme o víkendu. A tak jsme s Lukym začali pátrat každý po své ose. Ten stejný den odpoledne jsme dali dohromady výsledky - oba jsme měli jen jeden a byl úplně stejný. Tropical Islands. Takže hurá směr Berlín!


Tropical islands rozhodně nepřehlédnete! Už z dálnice si všimnete monumentální stavyby - bývalého hangáru pro vzducholoď.

Tropical Islands je největší atrakcí svého druhu v Evropě. Svého druhu znamená, že se jedná o největší evropský tropický prázdninový komplex. A tropický skutečně je - vnitřní teplota se pohybuje přes 30°C (přestože na stránkách uvádí průměr kolem 26°C, po dobu našeho pobytu pod třicítku neklesla), teplota v bazénech rovněž. Vlhkost vzduchu je rozhodně vysoká - to vždycky poznám na vlasech, když se začínají nekontrolovatelně kroutit:-). A taky podle Kýši - prakticky okamžitě poté, co jsme přišli dovnitř hlásil, že je u moře:-).


Celý komplex je vybudován v bývalém hangáru pro vzducholoď, která ale nebyla nikdy postavena. Rozhodně nepřehlédnete už v okamžiku, kdy k němu přijíždíte. Tyčí se do výše 100 metrů a jeho výška je využita téměř celá - uvnitř létají balóny, kterými se můžete svézt a užít si tak výhled na Tropical Islands shora. Do balónů se úplně zamiloval Kryštůfek a neustále je pozoroval. A samozřejmě se chtěl svézt, čemuž jsme ale odolali. Celé tropické ostrovy mají 7 hektarů a v hale najdete prakticky cokoli, co si jen můžete představit. Kdyby se vám náhodou stalo, že se tam ocitnete jen s platební kartou, tak se vůbec nic neděje - ručníky i plavky nakoupíte, rozhodně se dobře najíte i napijete a možná se i ubytujete - na to ale myslete raději předem, protože bez rezervace byste mohli spát na lehátkách na pláži (což je mimochodem možné:-)).




Tip pro rodiče: Do Tropical Islands dojedete z České republiky prakticky po dálnici, která ještě letos nebude na německé straně zpoplatněná. Z Hradce Králové nám cesta trvala asi 3,5 hodiny i s přestávkou. Cestou domů jsme vyráželi vyloženě až na spaní - druhý den jsme se sbalili a vyrazili okolo 19 hodiny. Kryštůfek během chviličky usnul a doma jsme byli před jedenáctou. Po přenosu do postýlky spal až do rána:-). Vstup do Tropical Islands je vždy od 6 ráno až do 1 hodiny ráno následujícího dne. Pokud se rozhodnete přenocovat (například i na lehátkách na pláži je to možné) načte se vám v 1 ráno nový vstup. Pokud máte ubytování, samozřejmě se vám nic nenačítá. Přijeli jsme v neděli v 11 hodin dopoledne a odjížděli jsme v pondělí v 19 hodin.



My jsme se pro Tropical Islands rozhodli ve čtvrtek a začali jsme pátrat na jejich stránkách TADY po možnostech ubytování. Prakticky můžete volit z několika variant - od té nejlevnější (ale o to dobrodružnější!) až po hodně velký luxus! My jsme hodně váhali právě mezi nejlevnější variantou stanu a pokojem s vlastní sprchou a toaletou. Nakonec jsme se rozhodli pro pokoj a byli jsme velmi rádi, že jsme to udělali. Pokoj jsme rezervovali přes web Tropical Islands ZDE. Než začnete, promyslete si, jakou variantu ubytování chcete, protože v procesu objednávky se už pak těžko vrací a mění. Úplně kompletní nabídku ubytování najdete TADY. My jsme zvolili variantu Premium family room - pokoj byl krásný a pohodlný. A navíc můžete využít akci Sunday Special, kdy z neděle na pondělí platíte za ubytování výhodnější cenu. Více nejen o této akci, ale i o dalších výhodnějších balíčcích najdete ZDE.


"Moře" - největší bazén v Tropical islands


Tip pro rodiče: Pokud máte maličké děti a nejste úplně na dobrodrůžo, zvolte k ubytování také spíš pokoj než stan. Pokoje jsou klimatizované, stany samozřejmě nikoli. Navíc jsou stany na pískovém podloží, umím si reálně představit, jak by to tam s Kýškou vypadalo:-). Stany vypadají na pohled krásně, ale jsou opravdu jeden na druhém, takže pokud budete mít tu smůlu a vedle vás bude hlučnější partička, skutečně je velmi dobře uslyšíte.


Pokud si zvolíte variantu s ubytováním, hned při vstupu do komplexu jdete automaticky k jiným pokladnám (pokladny vlevo v chýši) a uděláte check-in. Ubytovat jsme se mohli až v 16 hodin, takže jsme alespoň zaparkovali kufr v zavazadlové místnosti a dostali jsme čipové hodinky s číslem. Číslo na nich nás nasměrovalo ke konkrétním skříňkám, které se odemykají a zamykají čipem v hodinkách. Tam jsme nechali boty a oblečení, ve kterém jsme přijeli, peněženku (tu jsme nepotřebovali vůbec, veškerá útrata se nahrává na hodinky), telefon a kameru umístil Luky do trezoru (zadní část šatny) a hurá do plavek! Pohyb po celém areálu je doporučovaný v plážovém oblečení - volili jsme kraťasy a tričko. S sebou jsme vezli samozřejmě i boty - žabky pro nás, pantofle pro Kýšu, ale prakticky jsme je nepoužili. Pokud jste příznivci barefoot, tak si přijdete na své - spousta různých povrchů, písek, kamínky, pro naše bosé nožky slast!


Úplně první cesta nás vedla na procházku do deštného pralesa a vůbec zmapovat terén:-). Kryštůfek byl úplně nadšený - živí ptáci, plameňáci, nádherní motýli, živé rostliny, rybičky, želvy, různí brouci a nechybí ani pár terárií. Musím říct, že i my jsme si to dost užili, protože Kýšovo nadšení je takové hezky nakažlivé:-). Nás asi nejvíc zaujalo to, jakým způsobem jsou celé Tropical Islands členěné. Nenajdete tu totiž jednu část s ubytováním, ale váš pokoj může být prakticky kdekoli - jsou rozeseté všude po celém hangáru a velmi hezky začleněné do svého okolí. Asi vůbec nejdražší ubytování, které Tropical Islands nabízí, najdete nad Bali zátokou - 3 domečky s terasou, pod kterými teče vodopád do laguny. Téměř pohádka - jen si nesmíte uvědomit, že jste v Německu:-).


"Laguna Bali" - bazén s teplotou okolo 31 stupňů, ve kterém se můžete schovat pod vodopády nebo se nechat unášet divokou řekou.

Po protažení koster z auta už byl nejvyšší čas vrhnout se do bazénů (nebo do bazénůch, jak teď Kýša zajímavě skloňuje:-)). Ty tu najdete 3 - Bali zátoku kousek od vstupu, jižní moře na druhé straně hangáru a venkovní bazény s termálně ohřívanou vodou, dostupný celoročně. Teplota vody je podobná teplotě vzduchu, okolo 30° C, takže vás nic moc nemotivuje k tomu, abyste ji příliš často opouštěli:-). Zátoka i moře jsou lemované bílou písečnou pláží s lehátky, která byla v neděli totálně plná a jediná volná jsme našli až nahoře na sluneční terase nad jižním mořem. V pondělí už byla situace o poznání lepší - konkrétně zhruba o 3 000 lidí. Víkendová návštěvnost se pohybuje okolo 5 000 lidí, ve všední dny je to pak okolo 2 000. A věřte - je to sakra znát! Číslo 2 000 může taky působit trochu strašidelně, ale v tom prostoru se tento počet ztratí. Na lehátka jsme odložili ručníky, tašku s nezbytnostmi, vodu a nějaké drobné občerstvení.



Tip pro rodiče: Drobné občerstvení pro děti i sebe můžete vzít s sebou. Rozhodně to není tak, že by to bylo "čecháčkovství" - málokdo okolo nás si nevybaloval vlastní svačinku. Co je ale rozhodně potřeba zohlednit je už zmiňovaná vnitřní teplota - cokoli rychle podléhající zkáze nechte doma. I voda vám tady zteplá rychlostí blesku - příště bych si vzala termosku. Občerstvení tady najdete celou řadu a opravdu dobře jsme se najedli i napili, ať jsme si dali cokoli. Pro představu finanční náročnosti - za dětskou porci těstovin s rajčatovou omáčkou a parmezánem jsme platili 6,50 Euro (asi 170 Kč), nanuka si Kryštůfek vybral za 3 Eura, pivo se tady pohybuje okolo 5 Eur.



Možností dobře se najíst najdete v Tropical Islands hned několik. Tou, kterou jsme my využili byla restaurace přímo uprostřed hangáru - Mondial Food Court. Nabízí poměrně široký výběr ze salátů, burgerů, dětských jídel. Vše, co jsme ochutnali, bylo velmi dobré a čerstvé, za nás velká spokojenost. Výborná byla také káva z Borneo Cafe (tam mají také velmi lákavě vypadající mražený jogurt) a Kýšovi oblíbené čerstvě vymačkané ovocné šťávy. No a my jsme samozřejmě ochutnali skvělé německé pivo! A mimochodem - snídaně v ceně ubytování je báááááječná!!!!



Snídani, která mimochodem zahrnuje snad vše, na co můžete mích chuť, máte v ceně ubytování. Pro neubytované ji lze přikoupit, nicméně cena je poměrně vysoká (cca 750 Kč duben 2019).

Co se týče dětské zábavy, jsou Tropical Islands zhmotněním dětských snů:-). Začali jsme hned v Bali laguně, která je z jedné (a hodně velké) části dětské brouzdaliště. Vyřádí se tu i nejmenší děti, voda na jeho kraji nám dosahovala lehce nad kotníky. V této dětské části se také nachází různé vodní spršky, vodotrysky, fontánky - zkrátka děti mají o zábavu postaráno. Kýša si tady dokonce i odvážně sundal rukávky, když jsme si vychutnávali kávu na břehu.


Další dětská část je u jižního moře - po celé jeho délce, ještě před samotnou vodní plochou je průchozí pruh, který primárně slouží pro očistění nohou od písku. Sekundárně jako další dětské brouzdaliště, kde se to jenom hemží dětmi s kyblíčky, lopatkami a dalšími nezbytnostmi pro pískové tvoření. My jsme tyto propriety zapomněli doma a myslím, že to byla škoda. Samotné jižní moře je spíš hlubší, děti v něm nedosáhnou na dno. Asi uprostřed jižního moře stojí pirátská loď vybavená skluzavkami, ta byla ale bohužel zavřená. Co ale zavřené nebylo byl dětský vodní hrad. Nikdy jsem neviděla tak nádherné vodní dílo - skluzavky, malé tobogány, všude samá stékající voda, trysky, sprchy a několik velkých nádob, které se po naplnění vodou zhoupnou a všechny v dosahu pořádně ošplouchnou. Jelikož doma bojujeme i s mytím vlasů, Kýša nejdřív vstup do hradu naprosto odmítal. Druhý den ráno se ale osmělil a prakticky už by se od hradu nemusel vzdálit. Strašně si to užil!



Pravidelně jsme střídali vnitřní bazény s tím venkovním. Celý venkovní prostor je poháněný jedním proudem, takže stačí se jen nechat unášet pořád dokola. Odbočit můžete pod různé sprchy, vířivé bazénky a trysky. A protože okolo nás byla venkovní teplota asi 8 stupňů, byl venkovní bazén celý zahalený do páry. Zbytek venkovní části byl ještě uzavřen, ale musím říct, že vypadal moc hezky! Součástí venkovního prostoru je také atrakce divoká řeka. Přístupná je pro děti od 8 let, takže jsme se na ní s Lukym střídali. A za nás rozhodně nejlepší a nejzábavnější atrakce! Jeden velký přírodní a otevřený tobogán plný peřejí - paráda! A když jsme u aktivit pro větší děti a dospělé - ve vnitřním prostoru určitě nepřehlédnete tobogánový svět - 3 tobogány, které určitě stojí za to vyzkoušet. Rozhodně nejsou pro menší děti:-).


Tentokrát k suchozemským aktivitám - konkrétně k dětskému klubu Tropino. Část ostrovů je věnována čistě a jenom dětem a jejich aktivitám. V Tropinu se Kýša vyloženě našel - a ještě navíc jsme bydleli hned vedle něj (zajímalo by mě, jestli do této části záměrně umisťují rodiny s dětmi:-)). Obrovský prolézací hrad, kuličkový bazén - tak veliký, že přejít ho z jedné strany na druhou dá fakt zabrat, a spousta další dětské zábavy. Některé atrakce jsou za poplatek - většinou se pohybují od 1 do 2 Eur a platit se dají čipem v hodinkách. Na základě toho obdržíte žetony, které můžete uplatňovat na různé atrakce - elektrická autíčka, pirátské lodičky a tak dále. V Tropinu jsme také narazili na dětskou restauraci, ale nevyzkoušeli jsme.



Tip pro rodiče: V dětském vodním hradu se to dětmi vyloženě hemží a všechny lítají jako blázni. Hrad samotný je prakticky protiskluzový, ale jeho okolí se trochu smeká, zejména v běhu. Viděli jsme (a zažili jsme) pár pádů a vůbec mi nepřišlo špatné vybavit děti botkama do vody. My je sice neměli, ale některé děti v nich běhaly a byly tak nějak víc stabilní. Pokud se chystáte a máte doma malého hradního milovníka, přibalte je, neztratí se. Hrad je na jižní straně, která je vybavena průsvitnou plachtou, která propouští asi 80 % UV paprsků. Pokud máte citlivější dítko, přibalte opalovací krém.



Náš čas strávený v Tropical Islands se nesl ve znamení objevování - kde se dobře najíst, napít, vykoupat, co vidět a co zažít a můžu říct, že i díky všemožným mapkám a ukazatelům jsme se už odpoledne velmi dobře orientovali. Tipuju, že jsme nachodili alespoň 15 kilometrů a těžko říct, kolik jsme toho naplavali. Kryštůfek zase plaval svým oblíbeným vznášecím stylem a dostat ho z vody bylo nadlidské úsilí:-). A musím říct, že jsme odjížděli všichni s poněkud posmutnělým výrazem - zejména Kýšovi to bylo hodně líto. Báječně jsme si to užili a určitě se sem zase někdy vrátíme!


Chystáte se do Tropical islands? Nebo už jste tam byli? A jak se vám tam líbilo? Vaše poznatky rádi uvítáme v komentářích!




0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše