• martina

Ty nejkrásnější knížky pro milovníky dinosaurů

Kýša už několik let miluje dinosaury. A protože jeho okolí to velmi dobře ví, dostává velmi často nádherné knížky právě o dinosaurech. O jedné jsme se už trochu rozepsali v článku Mezinárodní den dětské knihy. A tady, jako inspiraci, přidáváme zbytek.DINOSAUŘI, Emilia Dziubaková


"Představ si, že začátek této osy označuje vznik země. Všimni si, jak pozdě se objevili předkové člověka a dinosauři."

Krásně ilustrovaná knížka popisuje dobrodružství pračlověka Fousáče a jeho švába, kteří se dostanou do světa dinosaurů. Kniha je vhodná i pro menší děti - stránky knížky jsou jako leporelo. Kýša ji má už asi od 2 let a pořád je jako nová a stejně oblíbená. Kromě informací o dinosaurech můžete dětem přečíst o začátku života na zemi nebo si zahrát řadu zábavných úkolů.
ATLAS DOBRODRUŽSTVÍ - DINOSAUŘI, Emily Hawkins, ilustrace Lucy Letherland


Dinosauří atlas dobrodružství je zajímavě ilustrovaná knížka, která Kýšu zaujala hlavně hledáním "nesmyslů". Dinosauři čas od času přebírají lidské chování, takže na některých obrázcích je najdete tu s plavacím kruhem, s bryndákem a nebo třeba se síťkou na motýli. Toto je ale samozřejmě doplněno základními informacemi a zajímavostmi z dinosauřího světa. Fajn jsou také popisky přímo v obrázcích.


"Mládě apatosaura mělo méně než 5 kilogramů, 30 letý dospělý vážil deset tisíckrát tolik."VELKOLEPÁ KNIHA O DINOSAURECH, Tom Jackson, ilustrace Rudolf Farkas


U nás jednoznačně nejoblíbenější! Na každé dvoustraně povídání o jednom z dinosaurů, které je doprovázeno nádhernou ilustrací. Spousta faktů a informací, včetně ucelené mapy světa, která ukazuje jejich výskyt. Z této knížky se Kýša snaží i číst - tedy poznávat písmenka v názvech:-). Jsou pěkně veliká, takže pokud máte doma začínajícího čtenáře, je to ideál!


"Bylo doloženo, že větší zvířata mohli utahraptoři lovit ve smečkách"VELKÁ ŠKOLÁKOVA ENCYKLOPEDIE PRAVĚKÝCH ZVÍŘAT, Carmen Rodriguez, ilustrace Lidia Di Blasi


Jak už název napovídá, je tato knížka určena starším dětem. Obsahuje ucelené informace o vzniku země, světadílů a řadí zvířata podle období, ve kterých žila. Krásné obrázky doplňují základní fakta nejen o dinosaurech, ale už o prvních formách života. Na dobrou noc můžete dětem přečíst něco o evoluci, zkamenělinách a nebo prvních lidech. I když - školáci si vlastně přečtou sami:-)."Tanto hbitý létající predátor je dávný příbuzný dnešních vážek. V dějinách planety Země je to dosud největší známý létající hmyz."

Máte nějaké další knihy o dinosaurech, které nám můžete doporučit? Kýša bude mít brzy narozeniny, tak budeme rádi za vaše tipy v komentářích!

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše