• martina

Vlakem na výlet - zámek Častolovice

Když se řekne Zámek Častolovice, možná vás napadne, že malé děti přeci nebudete tahat na zámek. Ono je toho v Častolovicích k vidění mnohem víc, a věřte, že právě malé děti si výlet užijí.Z Hradce Králové jezdí do Častolovic pravidelný vlakový spoj, takže pokud máte doma malého milovníka vláčků, určitě neváhejte a udělejte z výletu zážitek od první chvíle. Kousíček od zámku je totiž vlaková stanice Častolovice - zastávka, ze které je to do zámecké zahrady co by kamenem dohodil. Nejbližší vlak hledejte tady.
Jakmile jdete s dětmi, určitě se nevyhnete krásnému dětskému hřišti, které vás přivítá v zámeckém parku. Doporučuju zajít si nejdřív do nedalekého altánku pro kávu. Případně si vezměte vlastní, altánek může být v tuto dobu zavřený. Zámecká sezóna začíná v dubnu, sledujte raději aktuality. Letošní otevření se plánuje na 10. dubna 2020. Pokud je pro vás zajímavá i prohlídka zámku, nechte návštěvu až na duben.


Hlavní tahák, totiž dětská minizoo, má ale otevřeno celoročně a bezva výlet si tam můžete udělat kdykoli. Hned u vstupu nezapomeňte dětem koupit pro zvířátka krmení, ať je radost na všech stranách. Kromě toho - přispějete zvířátkům, aby se měla dobře! V minizoo se potkáte s poníky, lamami, kozami nebo prasátky a také spoustou různých ptáků, od těch domácích, až třeba pro pávy. V minizoo se dají strávit příjemné 2 hodinky, když nebudete nikam spěchat.To ale zdaleka není vše! Kromě dětské minizoo se určitě projděte i po zámeckém parku. Ten je nádherný zejména na jaře a v létě, kdy všechno kvete. Když vychytáte dobu, kdy kvetou rododendrony a azalky, návštěvu si vizuálně nesmírně užijete. Kromě toho se můžete pokochat výhledem do zámecké obory a potkat volně se pohybující pávy.Kýša s klukama toho za celý den nachodili tolik, že zpáteční cesta vlakem byla podezřele klidná a uklimbaná:-). Častolovice jsou jedno z našich pravidelných výletnických míst. Když to teď sepisuji, tak už se moc těším na první jarní sluníčko, protože určitě vyrazíme!0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše