• martina

ZABAVTE DĚTI CELÝ DEN NA JEDNOM MÍSTĚ - V MIRAKULU

Napíšu to rovnou - Mirakulum je boží! Strávit se tam dá opravdu celý den a uteče jako voda! My jsme dali opakovanou návštěvu po 2 letech a upřímně říkám, že jsme si to všichni užili mnohem víc!


Skvělé je, když s sebou můžete vzít parťáka! Kýša měl bratrance Šímu a skvěle si to spolu užili.

Tip pro rodiče: Po diskuzích s personálem se právě teď návštěva Mirakula vyplatí zejména ve všední dny, kdy je návštěvnost o polovinu nižší než o víkendech. A je to pravda, lidí bylo skutečně málo, všude dost místa a žádné fronty.


Zadělat náramek byl pro mě oříšek. Naštěstí jsem s sebou měla ségru. Asi víc fesťákuje:-D.

Ihned u vstupu můžete vybavit děti identifikační páskou, na kterou zaznamenáte své telefonní číslo. Věřte, že se to může hodit. My jsme kluky tak docela z dohledu nepouštěly, ale některé hrady mají podzemní chodby, do kterých ústí tobogány. Děti se tam mohou poměrně rychle ztratit a těžko odhadnout, na které straně hradu potom vylezou. Dokonce nás jeden chlapeček prosil, abychom zavolaly jeho mamince. Kromě identifikačního náramku jsme klukům samozřejmě řekly i to, co mají dělat, když se v Mirakulu ztratí.


Když se ztratíš:

  • v podzemním tunelu se chytni party dětí a nech se vyvést ven

  • snaž se být klidný a neplakej, zase se najdeme

  • najdi dospělou osobu a požádej ji, ať zavolá na číslo na náramku

  • s tou dospělou osobou nechoď nikam, kde nejsou další lidé

  • o pomoc můžeš požádat také u kteréhokoli stánku s jídlem


Paní, já Vás asi potřebuju. Myslím, že jsem se ztratil. Můžete zavolat na tohle číslo mojí mamince?

Celý park se pro nás smrsknul do několika základních celků - Hrad s podzemními chodbami, Les a Vodní svět. Naše první kroky vedly jednoznačně k Hradu, kde se kluci vyblbli na tobogánech, skluzavkách a kovových průlezech. Z toho nejvyššího jsem měla respekt, a to jsem stála na zemi. Klukům se ale velmi líbilo v přidruženém menším hradu, kde bylo o poznání méně dětí a taky menší chaos:-).Jakmile začalo být vedro, zahájili jsme ústup do Vodního světa. A to byla jedna velká nádhera. Při naší poslední návštěvě byl vodní svět ve výstavbě a fakt je, že si na něm dali záležet. Taky jsme tam strávili téměř 2 hodiny. Část vodního světa je podobná Mamutíkovu vodnímu parku, povídání o něm najdete TADY. Pro děti i rodiče v parném počasí - RÁJ!Na dětech poznáte nejlíp, kdy je čas na oběd, protože (alespoň ty naše) začnou být značně nevrlé:-). Hlavní gastrozóna je kousíček od Vodního světa a nabídka jídel je poměrně pestrá. Od oblíbené dětské hranolkové klasiky, přes pizzu a různé saláty. Bohužel byla zavřená Rybárna, do které se Kýša moc těšil (a já taky, protože by přebyla i ten řízek s hranolkama).


Tip pro rodiče: Ceny jsou v celku lidové. Zaplatíte 200 Kč vstup za osobu a všechny atrakce uvnitř Mirakula už jsou zdarma. A co se týče jídla a pití, to rozhodně není předražené. Pro příklad - výborné ledové latte za 55 Kč, osminka skvělé pizzy 30 Kč, šopský salát 65 Kč, kopeček zmrzliny 20 Kč. Mimochodem, to latte si dejte jednoznačně v Gastro zóně U Hradu. Dodnes na něj s láskou vzpomínám:-D.S plným břichem samozřejmě žádné skákání, takže hurá na procházku lesem. Ta začíná za Lesním městem a vede podél celého parku, až do Ptačího městečka. Lesní stezka je úžasná nejen tím, že je celá schovaná ve stínu. Najdete na ní také různé zábavně-naučné doplňky, jako například přiřazování typu peří k ptákům, pexeso, dřevěnou zvonkohru a hodně moc povídání o lese a jeho obyvatelech. Pro procházku po obědě jako dělané! Navíc - na jejím konci na děti čeká Ptačí městečko. Tam se nejen vyblbnou v krásném lesním hradu se spoustou lávek a cestiček, ale mohou se jít podívat až nad oboru daňků, která je hned vedle.


Tip pro rodiče: Všude v areálu berou platební karty, nemusíte s sebou tedy nosit prakticky žádnou hotovost.


Kromě těchto tří hlavních oblastí jsme samozřejmě navštívili i další místa, která stojí za zmínku, ale tady se klukům líbilo jednoznačně nejvíc a strávili jsme tam nejvíc času. Na co ale rozhodně dál nezapomenout?

  • Bludiště - přírodní bludiště, kde jsme měli poměrně často problémy se navzájem najít.

  • Velké houpačky - výzva pro kluky - dokážete si stoupnout a rozhoupat maminky?

  • Kontaktní ZOO - jako rodiče uvítáte příjemné posezení v chládku, zatímco děti si užívají zvířátek.

  • Tubing - s kruhy pěkně nahoru a na nich rychle dolů.

  • Obří houpačky - tak obří, že si troufnu říct, že prostě nejsou pro dospělé:-).

Kompletní mapu areálu najdete TADY. Rozhodně doporučujeme ji prostudovat předem, protože MIRAKULUM stojí jednoznačně za celodenní výlet!0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše