• martina

ZOO Chleby

První výlet po uvolnění opatření souvisejících s nemocí covid-19 padl na ZOO Chleby. V této ZOO jsme už párkrát byli. Naposledy to bylo v okamžiku, kdy se otevírala nová část ZOO, ale kromě výběhu velbloudů a dětského hřiště tam ještě nic nebylo. Teď - jedním slovem - paráda!


Kromě dětského hřiště se děti vyblbnou na různých přírodních překážkách.

K návštěvě jsme si vybrali všední den odpoledne, i tak ale bylo v ZOO poměrně dost lidí. Vzhledem k tomu, že není extra velká a zejména ve staré části není prostorou mnoho, rozhodně pocítíte, když na parkovišti stojí víc aut.


Stará ZOO je plná krásných zákoutí.

ZOO je rozdělena na 2 části - Starou a Novou. My jsme nejprve navštívili tu starší část, protože v té nové je umístěné hřiště, takž jsme si ji nechali na závěr.


Jedna z nejdelších zastávek - pohled do českého rybníku. Ryby jsou tu kolosální.

Tip pro rodiče: Parkovat můžete u nové části za závorovu nebo u hřbitovní zdi. Parkovné na celý den stojí 40 Kč, zaplatit ho můžete u automatických pokladen nebo u pokladny u vchodu do nové části. Vstupné do ZOO stojí 150 Kč/dospělí, 110 Kč/dítě do 3 let. 20. 5. bylo možné zakoupit vstupenky pouze online, nyní již tato varianta ze stránek zmizela, vstupenky již koupíte i přímo na místě.


Stará ZOO je nádherně útulná. Spousta výběhů, upravené okolí a cestičky a hlavně - tím, jak je vše na poměrně malém prostoru, působí velmi kontaktně. Z velké části také kontaktní je. Děti můžou pomazlit morčata, želvy a samozřejmě nechybí klasický kozí výběh.


Přestože je ZOO menší, o zvířátka tu není nouze a téměř všechna jsme potkali venku.

Téměř všechna zvířátka byla venku a navíc - je jaro, takže jsme viděli velkou spoustu mláďat - kůzlátka, mláďata opic langur duk, lemuří potomky a další. Kluci samozřejmě museli dělat pravidelné "hrací" zastávky, kterých i Stará ZOO nabízí hned několik. Jedna z nejzajímavějších zastávek ovšem byla jednoznačně výstava exkramentů.


Jaký bobek má surikata a jaký patří šimpanzovi? Dozvíte se v ZOO Chleby:-).

Tip pro rodiče: Ve Staré ZOO jsou z občerstvení k dispozici nápojové automaty. Sezónní občerstvení bylo v době naší návštěvy zavřené. V Nové ZOO však najdete prakticky vše, po čem dětské (a často i dospělé) srdce prahne na výletě. Takže - káva, smažstánek a zmrzlina prostě musí být.

Ještě před vstupem do Nové ZOO je malý statek domácích zvířat. Můžete si tu koupit mlsku pro zvířátka a přes plot je nakrmit. Tuto možnost mimochode najdete v různých částech ZOO.Nová ZOO disponuje na první pohled obrovským dětským tahákem - krásným hřištěm. Ale ani náhodou to není jediné, co nabízí! Samozřejmě, vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli 3 kluky - 2 předškolní a jednoho prvňáčka, strávili jsme tam podstatnou část výletu. Hřiště je krásné a prostorné a pro děti toho nabízí opravdu hodně. Troufnu si říct, že bychom se tam vyblbli i my:-).


Byla by ovšem chyba zůstat jen na hřišti. Hned vedle něj je totiž výběh daňků, který je průchozí. A daňci jsou evidentně zvyklí. Můžete si je pohladit, vyfotit se s nimi a taky je nakrmit - pod přístřeškem najdete automaty s krmením, takže neváhejte. Zážitek nejen pro děti - já osobně jsem daňka asi nikdy nehladila a kluci byli nadšení!


Krmení daňků - nemusím asi říkat, jaký to byl pro kluky zážitek. A nejen pro ně!

Ve velké části Nové ZOO je krásný stromový háj, po kterém se můžete volně pohybovat. Stromy samozřejmě nejsou nijak extra vzrostlé, ale trochu stínu v parném létě určitě poskytnou. Vydejte se ideálně až na konec ZOO - k velbloudům a stylovému novému výběhu medvědů.


U medvědů vás přivítá baba Jaga a přístřešek s proskleným výhledem přímo do výběhu. Ten je vyzdoben různými typy lebek, což klukům neuniklo. Nám zase neuniklo klasické ruské stavení modré barvy, které je celé věnované chlupáčům z výběhu a v jeho horním patře jsou krásné vyhlídky na to, jak medvědi uvnitř řádí. Měli jsme štěstí - celou dobu, kdy jsme u výběhu byli, jsme mohli pozorovat, jak si spolu Balů a Angara hrají.


Domeček baby Jagy.

Před odjezdem si samozřejmě rezervujte dostatek času na to, aby si děti mohly znovu pohrát na hřišti, protože kolem něj půjdete k východu:-). A byla by obrovská chyba to nádherné hřiště nevyužít:-). A až se ze ZOO vrátíte, navštivte jejich webové stránky a zkuste si vědomostní kvíz:-).


Návštěva ZOO Chleby se vydařila a v tuto chvíli u nás patří k místům, kam se rozhodně stojí za to vrátit!


Kdyby se vám náhodou stalo, že při čekání na dětském hřišti nebudete mít parťáka, půjčte si knihu a zkraťte si čekání.


Angara a Balů při hře. Radost to sledovat:-).

Některé expozice sledovali kluci s otevřenou pusou.

U výběhu surikat jsme strávili celkem dost času. Hned proti je pavilon doc. Jebavého - počtěte si:-).

Neznám ZOO, která ho nemá - kozí kontaktní výběh.
0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše